Hoşgeldiniz  

Hava Sıcaklıkları Hafta Sonu Artmaya Devam Edecek

SEMİH KÖKEN | 22 Temmuz 2015 | Antalya Haber, Yaşam A- A+

Ülke genelinde cuma gününden itibaren hava sıcaklıklarında artış yaşanacak. En yu¨ksek hava sıcaklığının Ankara ve İzmir‘de 37, Konya ve Kayseri‘de 36, İstanbul‘da 33, Adana veAntalya‘da 35, Diyarbakır‘da 42, Şanlıurfa‘da 43 ve Elazığ‘da 40 dereceye ulaşması bekleniyor.

PAZAR GÜNÜNE DİKKAT

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan sıcaklık değerlendirmesinde Basra alçak basıncının etkisi altında olan Türkiye‘de hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde seyrettiği belirtildi. Cuma günü ve hafta sonunda Karadeniz bölgesinin iç kesimleri ile Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinde, pazar gününden itibaren ise Marmara bölgesinde hissedilir derecede sıcaklık artışlarının beklendiğine işaret edilen değerlendirmede, iç bölgelerdeki hava sıcaklığı normalin 3 ila 7 derece üzerinde seyredeceği bildirildi.

 

ANKARA VE İZMİR KAVRULUYOR

Değerlendirmeye göre, en yüksek hava sıcaklıklarının Ankara ve İzmir‘de 37, Konya veKayseri‘de 36, İstanbul‘da 33, Manisa, Denizli veEdirne‘de 39, Adana ve Antalya‘da 35, Karabu¨k veTokat‘ta 39, Diyarbakır‘da 42, Şanlıurfa‘da 43,Elazığ‘da 40 ve Erzurum‘da 33 dereceye ulaşacağı tahmin ediliyor.

40 DERECEYİ GÖRECEĞİZ

Güney Ege ve Akdeniz kıyı kesiminde rüzgarın yarından itibaren kuzey yönlerden güney yönlere dönmesiyle en yu¨ksek hava sıcaklığının 40 dereceden 30 ila 35 derece arasına düşeceği tahmin ediliyor. Ancak güneyli rüzgarlarla deniz üzerinden taşınacak nemle hissedilen sıcaklıkların 40 derece civarında olacağı ön görülüyor.

Değerlendirmede, yu¨ksek hava sıcaklıklarının oluşturabileceği başta sağlık sorunları olmak u¨zere, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle