Hoşgeldiniz  

GÖKTEN DÜŞEN BUZ KÜTLESİ EVİN ÇATISINI PARÇALADI

SEMİH KÖKEN | 12 Mayıs 2015 | Antalya Haber, Yaşam A- A+

Antalya’nın Döşemaltı ilçesinde güneşli havada bir evin çatısına gökyüzünden buz kütlesi düştü. Düşen buz kütlesi çatıyı parçalarken mahalle sakinleri buzun nereden geldiğini anlayamadı.

Edinilen bilgiye göre, sabah saatlerinde komşusu Fevzi Torun’un evine giden Hatice Demirci (60), komşusunun evde olmadığını görünce bahçelerinde bir süre oturup beklemeye başladı. Bir süre sirene benzeyen bir ses duyan Demirci, ne olduğunu anlamak için gökyüzüne bakınca beyaz bir cismin evin üzerine geldiğini gördü. Paniğe kapılan 60 yaşındaki kadın bahçeden uzaklaşmak istediği sırada gördüğü cisim komşuları Fevzi Torun’un evinin çatısına isabet etti. Kiremitten yapılan çatının parçalandığını ve parçaların etrafa saçıldığın gören Hatice Demirci durumu oğlu Murat Demirci’ye haber verdi.

Olay yerine gelen Murat Demirci çatıya çıkınca çatının kiremitlerinin parçalandığını ve çatıya çıkan merdivenlerde buz kütlesi ile buz parçalarının olduğunu gördü. Yaşanan olayı cep telefonuna da kaydeden Murat Demirci, buzun nereden ve nasıl geldiği konusunda bir fikrinin olmadığını söyledi.

Yaşadığı korkuyu anlatan Hatice Demirci, “Sabah bahçede oturuyordum birden siren sesi gibi büyük bir gürültü duydum. Gökyüzüne baktığımda büyük beyaz bir şeyin bana doğru geldiğini gördüm. Eğilerek yere oturdum sonra o cisim birden evin çatısına düştü. Geldim çatıya baktım ki yerler ıslak ve kiremitler parçalanmış. Her tarafta buz kütlesi var. Hava güneşliydi. Buzun nereden geldiğini anlayamadık. Uçaktan düşmüş olabileceğini tahmin ediyorum” dedi.

Yaşanan olayın ardından durumu cep telefonu ile kaydeden Murat Demirci ise annesinin çağırmasıyla olayı öğrendiğini belirterek, “Annem çağırınca gelip gördüm. Her yerde buz parçaları vardı. Meteor yağmuru gibi gelmiş çatıya düşmüş” diye konuştu.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle