Hoşgeldiniz  

Geciken Su Faturaları PTT’den Ödenebilecek

SEMİH KÖKEN | 07 Kasım 2014 | Yaşam A- A+

 

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, vatandaşların artık gecikmiş su faturalarını da PTT şubelerinden ödeyebileceklerini açıkladı. Uygulamayla özellikle ilçelerdeki vatandaşların fatura ödeme işlemleri kolaylaşacak.

 

Daha önce PTT ve anlaşmalı bankalarda sadece son günü geçmemiş su faturaları ödenebiliyordu. Vadesi geçmiş su faturaların tahsilatı ise ASAT vezneleri ya da www.asat.gov.tr adresinden kredi kartı yapılabiliyordu.

ASAT Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, özellikle ilçelerde kesintisiz hizmet vermek, vatandaşların işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla PTT ile protokol imzaladığı belirtildi. Yeni uygulama ile artık vatandaşların tüm faturalarını son ödeme günü geçmiş olsa bile PTT şubelerinden ödeyebileceği kaydedildi.

 

Açıklamada, ASAT’ın Antalya merkezindeki 12 tahsilat veznesine ilaveten, Alanya, Kemer, Manavgat ve Kumluca’da 2’şer, diğer ilçelerde 1’er olmak üzere toplam 18 tahsilat veznesi daha açtığı belirtildi. Herhangi bir nedenle faturası eline ulaşmayan vatandaşların Alo ASAT 185 Nolu telefonu arayarak veya kurumsal internet sayfasından sorgulayarak borç bilgilerine ulaşabilecekleri hatırlatıldı.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle