Hoşgeldiniz  

Expo Kulesi, İtalya Bayrağı’nın renklerine büründü

Semih Köken | 30 Ağustos 2016 | Antalya Haber, EXPO 2016, Yaşam A- A+

Expo Kulesi, İtalya Bayrağı’nın renklerine büründü

EXPO 2016 Antalya’nın simgesi Turkcell EXPO Kulesi, İtalya’nın Amatrice Bölgesi’ndeki deprem sonrası İtalya Cumhuriyeti’nin bayrağının renklerine büründü.

İtalya’nın Roma kentinin 140 kilometre doğusundaki Amatrice Bölgesi’nde çarşamba sabaha karşı meydana gelen deprem sonrası yaşamını yitirenler, Expo 2016 Antalya’da anıldı. Yaklaşık 20 saniye süren ve 6 büyüklüğünde hissedilen deprem sonrası Expo 2016 Antalya’nın simgesi Turkcell EXPO Kulesi, İtalya bayrağının renkleri olan yeşil, beyaz ve kırmızıya büründü. 57 ülkenin katılımıyla düzenlenen ve ‘Türkiye’nin ilk Expo’su özelliği taşıyan Expo 2016 Antalya’da, İtalya Cumhuriyeti’ne ‘Yanındayız’ mesajı geldi. Destek amacıyla 100 metre 7 santimetre yüksekliğindeki Turkcell EXPO Kulesi, İtalya bayrağının renkleriyle aydınlandı.

İtalya halkının acısını yürekten paylaştıklarını belirten Expo 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Fırat Işık, “Felakette yaşamını yitirenlerin ailelerine en derin taziyelerimi iletiyorum. Yaralananlara da acil şifalar temenni ediyorum. EXPO 2016 Antalya Ajansı olarak İtalya halkının her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle