Hoşgeldiniz  

Büyükşehir Belediyesi kaza virajında çalışma başlattı

Semih Köken | 30 Temmuz 2015 | Antalya Haber, Yaşam A- A+

Antalya Büyükşehir Belediyesi, sık sık kazaların yaşandığı Muratpaşa İlçesi Tekelioğlu Caddesi’ndeki keskin virajda düzenleme çalışması başlattı. Eğimi artırılacak yola hız kesiciler yerleştirilecek.

Sürücülerin hız limitine uymaması ve çok süratli girmeleri nedeniyle Tekelioğlu Caddesi’ndeki keskin virajda sürekli kazalar yaşanıyordu. Harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, UKOME kararı doğrultusunda yoldaki kazaları en aza indirmek ve gerekli önlemleri almak üzere çalışma başlattı.

Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, virajın bulunduğu 120 metrelik bölümde asfalt kazıma işlemine başladı. Dolgu malzemesi ile yolun eğimi 4 derece daha artırılacak ve sıcak asfaltla kaplanacak.  Çalışmalarda 700 ton asfalt kullanılacak. Eğim çalışmasıyla birlikte viraj öncesi hız kesiciler yerleştirilecek. Sürücülerin viraja süratli girmelerinin önüne geçilmeye çalışılacak. Kaldırımlar da sökülerek yolun yeni eğimi ve konumuna göre yeniden yapılacak.

Virajdaki kazaların genelde sürücü hatalarından kaynaklandığına dikkat çeken Fen İşleri yetkilileri, “Sürücüler sinyalizasyona girmeden önce tam kırmızı ışık yanacağı sırada hızını artırıyor. Viraja 80 -100 km hızla giriyor. Bu hızla girince de kazalar meydana gelebiliyor. Hız sınırına uyulmuş olsa kazalar yaşanmaz. Yolun eğimini artırıp, hız kesiciler koyarak ek önlemler alıyoruz” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle