Hoşgeldiniz  

Böyle Hırsızlık Görülmedi

SEMİH KÖKEN | 06 Kasım 2014 | Yaşam A- A+

E.Y, jandarmadaki sorgulamasında cep telefonu faturasının yüksek gelmesi üzerine GSM operatörlerinden intikam almak amacıyla baz istasyonlarında hırsızlık yaptığını, çaldığı kablo ve aküleri Manavgat’ta bir hurdacıya sattığını belirtti. E.Y’nin kablo ve aküleri sattığını belirttiği hurdacıda yapılan aramada baz istasyonlarından çalındığı belirlenen 9 akü ve 35 kilo yakılmış kablo ele geçirildi.

E.Y’ye ait araçta yapılan aramada; aracın LPG tankından araç içerisinden geçirilerek direksiyonun yanına getirilmiş ve ucuna ağızlık takılmış bir boru jandarma ekiplerinin dikkatini çekti. Yapılan araştırmada E.Y’nin tüp bağımlısı olduğu, LPG tankından gelen boru sayesinde araç kullanırken bile gaz çektiği belirlendi. E.Y, bu alışkanlığı yüzünden zaman zaman tüp kamyonu kaçırıp soymayı düşündüğünü dile getirirken, aracına her gün 50-60 liralık LPG koydurduğu bildirildi.

7’si Türk Telekom olmak üzere 11 baz istasyonuna girerek kablo ve akü çaldığı belirlenen E.Y, jandarmadaki sorgulamasının ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, E.Y’den kablo ve aküleri alan hurdacı serbest bırakıldı.

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle