Hoşgeldiniz  

Belediye Başkanından Şok İddia

SEMİH KÖKEN | 02 Temmuz 2014 | Yaşam A- A+

Antalya’nın turizm cenneti Adrasan’ı kül eden orman yangını ile ilgili sabotaj iddiaları ilk kez resmi bir ağızdan gündeme taşındı. Hürriyet’te yer alan habere göre 125 hektar kızılçam ormanının yok olduğu yangınla ilgili iki motosikletli şahıs hakkında ihbarlar yapıldığını açıklayan Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, yangının piknikçiler tarafından çıkarılma ihtimalinin çok düşük olduğunu kaydetti.

EKİPLE KONUŞTUM

Motosikletli şahıslarla ilgili ihbarların kendilerine de ulaştığını belirten Çetinkaya, “Ben bizzat orada nöbet tutan personelimiz ve yangına ilk müdahaleyi yapan ekiple konuştum. Arkadaşlarımız orada piknikçilerin yangın çıkarma ihtimalinin olmadığını söyledi. Zaten çevre sakinleri de yangın başlangıcından hemen önce bölgeden hızla ayrılan iki motosikletli şahıs görmüş. Bence de bu iddia üzerinde yoğunlaşılmalı” diye konuştu.

İŞLETMEYE İZİN VERMEYİZ

Yanan alan üzerinde turizm tesisi yapılacağı iddiaları ilgili de açıklama yapan Başkan Çetinkaya, “Kumluca ve Adrasan halkının içi rahat olsun. Biz böyle bir şeye asla izin vermeyiz. Orası yetkili kurum tarafından temizlenip tohumlanacak. Zaten 1-2 yıl için orası yeşil bir örtüyle kaplanır. Biz bu işin takipçisiyiz” dedi.

İMAR ÇALIŞMASI YAPILIYOR

Bölgenin planlanması konusunda da çalışma yürütüldüğünü kaydeden Çetinkaya şöyle dedi:

“Şu an Ankara’da bu konu üzerinde çalışıyoruz. Maalesef bölgede imar olmadığı için derme çatma bir yapı ortaya çıkmış. Biz ilgili bakanlıkla görüşüp bu konuyu artık çözüme kavuşturacağız. Dünyaca tanınan bir turizm bölgesi olan Adrasan’da Antalya’ya yakışan bir görüntü olacak.”

200 OTELDEN 5’İ ETKİLENDİ

Adrasan’daki turistik işletme sahipleri, yangından etkilenen işletmelere yapılabilecek yardımı görüşmek amacıyla toplantı düzenledi. Toplantıda alınan karar gereği oluşturulan komite başkanı Ömer Özer, yaptığı açıklamada, Adrasan’da meydana gelen yangından 200 otelden sadece 5’inin etkilendiğini, bunun dışında bölgede hayatın normal şekilde devam ettiğini söyledi.

Yangından etkilenmeyen işletme sahipleri olarak, etkilenen işletme sahiplerine yardımcı olabilmek amacıyla bir araya geldiklerini ifade eden Özer, oluşturdukları komite ile hem iş yerleri yananlara yapılacak yardımları hem de Adrasan ile ilgili sorunları takip edeceklerini anlattı. Yangından etkilenen işletmeleri tekrar ayağa kaldırmak için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini dile getiren Özer, “Bütün kamuoyu, turizme gönül veren insanlar bilsin ki Adrasan’da turizm devam etmektedir. Hizmetlerimiz en iyi şekilde verilmektedir” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle