Hoşgeldiniz  

Başkan Böcek’ten ‘yerel yönetimler’ dersi

Semih Köken | 26 Nisan 2016 | Antalya Haber, Yaşam A- A+

Başkan Böcek’ten ‘yerel yönetimler’ dersi

TÜRK Maarif Koleji’nin 4’üncü sınıf öğrencileri, yerel yönetimlerin işleyişi hakkında bilgi edinmek ve yerinde görmek amacıyla Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i makamında ziyaret etti.

Türk Maarif Koleji 4’üncü sınıf öğrencileri Sosyal Bilgiler dersini Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in makamında yaptı. Öğretmen Engin Özce, Gülşen Terzioğlu ve Nursen Kıyak ile öğrencileri makamında ağırlayan Başkan Böcek, miniklerin sorularını cevapladı. Başkan Muhittin Böcek, belediyenin hem kentsel dönüşüm projelerini hem de sosyal projelerini anlatarak çocukları yerel yönetimlerin işleyişi hakkında bilgilendirdi.

Muhittin Böcek, “Bir ilçeyi yönetirken, orayla ilgili bir hayaliniz olması gerekiyor. Yaptığınız her işi disiplin içinde yapın. İnsanların sorunlarını çözmek, insanlara hizmet edebilmek güzel bir duygu. Göreve geldiğimizde Konyaaltı’nın sorunlarını tek tek tespit ederek uzun soluklu ve çözüm odaklı projeler ürettik” dedi.

İnsanların yaşamak zorunda olduğu değil, yaşamaktan keyif aldığı bir Konyaaltı için emin adımlarla ilerlediklerini kaydeden başkan Böcek, bir taraftan proje üretirken diğer taraftan da belediyecilik hizmetlerini de kesintisiz sürdürdüklerini ifade etti. Göreve geldiği ilk yıllarda çarpık yapılaşmayı sona erdirmek için gecekondu sahipleriyle uzlaşarak kentsel dönüşüm projesini hayata geçirdiğini anlatan Başka Böcek,

“İlçemizde modern parklar ve yeşil alanlar ile vatandaşlarımıza ferah nefes alabilecekleri mekanlar inşa ettik. Çocuklarımız için farklı branşların yer aldığı yaz-kış devam eden spor okulları açtık. Çocuk şenlikleri gibi birçok proje gerçekleştirdik” diye konuştu.

19- 22 Mayıs günlerinde Cam Piramet’te ‘Antalya Konyaaltı Belediyesi Mutlu Çocuk Fuar’ını açacaklarını vurgulayan

Başkan Böcek, “Sizler bizim geleceğimiz, yarınlarımızın umudusunuz. Hem sizlere güzel bir gelecek bırakmak hem de Konyaaltı’nı, cazibe merkezi haline getirmek için gece gündüz çalışıyoruz” dedi. Başkan Böcek, hediyeler takdim ederek küçük misafirlerini uğurladı.400d902d1119c957d84fc3f60e7cbbfd 24479c19ac4da3fab920ccef1c245a10 90711a65663f0512d894df2fcfb7e4ab cf4e0dda540b4d69e1bf63e6b84faf3b

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle