Hoşgeldiniz  

Baraj’a 6 dönümlük park

Semih Köken | 30 Temmuz 2015 | Antalya Haber, Yaşam A- A+

Kepez Belediyesi, gecekondudan modern konutlara geçişin yaşandığı Baraj Mahallesi’ne, 6 dönümlük yeşil alan kazandırıyor.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü döneminde yapılan emsal artışı ve kapalı olan imarlı yolların açılması çalışmalarından sonra gecekonduların yerine modern binaların inşa edilmeye başlandığı Baraj Mahallesi’nin, sosyal donatı alanı ihtiyaçları hızla karşılanıyor.

Geçtiğimiz dönem 22 km yeni yol, 50 km asfalt çalışmasının yapıldığı mahallenin park hizmetinde yüzü gülüyor.  Başkan Hakan Tütüncü’nün 1. döneminde 3 park yapımıyla 7 bin 500 m2 yeşil alanın kazandırıldığı Baraj Mahallesi, yeni bir parka daha kavuşuyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Necmeddin Erbakan Caddesi’nin yanında 6 dönümden oluşan yeni bir park çalışması başlattı.

Mahallede yaşanan şehirleşme sürecine katkı sağlayacak olan parkta, basketbol sahası, açık hava spor aletlerinin yanı sıra üzeri kapalı piknik masaları, banklar, çocuk oyun grubu olacak.  Çimlendirilecek olan parka, çeşitli ağaç fidanları ve çiçekler de dikilecek. İnşası süren parkın bu yıl içerisinde hizmete girmesi bekleniyor.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle