Hoşgeldiniz  

Alanya Çamlıca’nın 30 yıllık içme suyu sorunu çözülüyor

SEMİH KÖKEN | 30 Haziran 2015 | Antalya Haber, Yaşam A- A+

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi ilçelerin yıllardır bir türlü çözülemeyen sorunlarına el atıyor, suya hasret bölgeleri suyla buluşturuyor. Antalya Su ve Atıksu İdaresi Müdürlüğü (ASAT) ekipleri, Çamlıca Mahallesi Beslengiler bölgesinde 30 yıldır yaşanan su sorununu gidermek için düğmeye bastı. Ekipler, mahalleyi suya kavuşturmak için hummalı bir şekilde çalışıyor. Haziran ayında başlayan çalışmalar kapsamında Çamlıca Mahallesi’ne Kaşlıoğlu kaynağından yaklaşık 5 kilometrelik bir hat çekilerek su getirilecek. Ağustos ayı içerisinde Beslengiler bölgesi içme suyuna kavuşacak.

BAŞKAN TÜREL’E TEŞEKKÜR

İlçeler Koordinatörü İsa Akdemir ve Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney içme suyu çalışmalarını inceleyerek bilgi aldı. Çamlıca Muhtarı Nezihi Ünalan, Beslengiler mevkiindeki su sorununun 30 yıldır sürdüğünü belirterek, “Sonunda Büyükşehir el attı ve mahallemiz içme suyuna kavuşuyor. Büyükşehir’in hizmet farkını böylece daha iyi görmüş olduk. Başkan Menderes Türel’e teşekkür ediyoruz “ dedi.

BESLENGİLER SUYA KAVUŞUYOR

Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney de, “Yaklaşık bir ay önce başlayan çalışmalar devam ediyor. Çamlıca’ya Kaşlıoğlu kaynağından su getireceğiz. Ayrıca bölgede iki tane içme suyu deposu var. Ancak bunlardan biri kullanılmıyor. Onu da çalışır hale getireceğiz. Ağustos ayı içinde çalışmaları bitirerek Beslengiler’in içme suyu sorununu ortadan kaldırmış olacağız “ diye konuştu.

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle