Hoşgeldiniz  

Alanya ASMEK gündüz kurslarına başlıyor

Semih Köken | 29 Temmuz 2015 | Antalya Haber, Yaşam A- A+

Alanya’da ASMEK tarafından verilen meslek edindirme kurslarına yenileri ekleniyor. İngilizce ve bilgisayar kurslarının ardından talep üzerine Arapça ve diksiyon kurs eğitimi verilecek.

Antalya Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (ASMEK) Alanya’da yoğun ilgi görüyor. Akşam verilen İngilizce ve bilgisayar kurslarının ardından talep üzerine artık gündüz de kurslar düzenleniyor. Arapça, İngilizce ve diksiyon kursu almak isteyen kursiyerler Ağustos ayı itibariyle bu hizmetten faydalanabilecek. Gündüz kurslarına katılmak isteyen kadınların 3-6 yaş arasındaki çocuklarına da ASMEK bünyesinde açılan kreşte ücretsiz olarak bakılacak.

ALANYA ASMEK (3) ALANYA ASMEK (1) ALANYA ASMEK (4)

FARKLI BRANŞLARDA KURSLAR AÇILACAK

Öte yandan dikiş-nakış, ahşap boyama, çini, ipek kozası, kuaförlük ve cilt bakımı kursları için kayıtlar devam ediyor. Vatandaşlardan gelecek talepler doğrultusunda farklı branşlarda bir çok kurs açılabilecek. Kurslara katılarak başarı gösterenlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalar verilecek. Vatandaşlar kurslar için ayrıntılı bilgiyi Alanya ASMEK Cuma Pazarı içinde bulunan binasından ya da 512 48 25 numaralı telefondan alabilecek.

İLGİ GİDEREK ARTIYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, “Tamamen ücretsiz olarak verilen kurslara vatandaşlarımızın ilgisinin giderek arttığını görüyoruz. Talepler doğrultusunda Alanya’da hem gece hem de gündüz kursları açacağız. Turizm çalışanlarının yanı sıra, her hangi bir mesleği olmayan ev hanımlarını ve gençleri de kurslara katılmaya davet ediyoruz “ dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle