Hoşgeldiniz  

54 ülkenin tarım bakanı EXPO 2016’da buluşacak

Semih Köken | 10 Mart 2016 | Antalya Haber, EXPO 2016, Yaşam A- A+

54 ülkenin tarım bakanı EXPO 2016’da buluşacak

BİRLEŞMİŞ Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) 30’uncu Avrupa Bölge Konferansı, EXPO 2016 Antalya alanı içersinde yer alan kongre merkezinde gerçekleştirilecek. 54 ülkenin tarım bakanlarının katılacağı toplantının başkanlığını EXPO 2016 Antalya Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı olan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik yapacak.

‘Çiçek ve Çocuk’ temasıyla 23 Nisan’da kapılarını açacak EXPO 2016 Antalya, 54 ülkenin tarım bakanlarının katılımıyla gerçekleşecek toplantıya ev sahipliği yapacak. 2-6 Mayıs tarihleri arasında FAO tarafından düzenlenecek toplantının başlığı ‘Gıda Güvenliği’ olacak.

Konferansın sekretaryasını yürüten Goran Stavik ve Konferans Sorumlusu FAO Türkiye Temsilci Yardımcısı Dr. Ayşegül Akın’ın da aralarında bulunduğu heyet, Aksu İlçesi’ndeki EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı’nı ziyaret etti. EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Kazım Aydın başkanlığında gerçekleşen toplantıda, konferansla ilgili çalışmalar ve EXPO 2016 Antalya Ajansı ile yapılacak işbirliği konuları görüşüldü.

EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Kazım Aydın, “2- 6 Mayıs tarihleri arasında yapılacak konferansın ve EXPO 2016’nın alt temaları birebir örtüşüyor. Konferansa ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyacağız” dedi.

Toplantı sonrasında Genel Sekreter Aydın, Goran Stavik’e EXPO 2016’nın sembol çiçeği şakayık takdim etti. Heyet, toplantının ardından konferansın gerçekleşeceği kongre merkezinde incelemelerde bulundu.

Konferans Sorumlusu FAO Türkiye Temsilci Yardımcısı Dr. Ayşegül Akın, üst düzey katılımlı bir toplantı gerçekleşeceğine işaret ederek, “Bu konferansta sadece tarım bakanları değil, sivil toplum örgütlerinin de toplantıları gerçekleşecek. Sivil toplum örgütleri kendi önceliklerini tartışacak ve konferansa üye ülkelerin dikkatine sunacak” dedi.

Konferansa Türkiye’nin ev sahipliği yapacak olmasının da önemli olduğuna değinen Akın, konferansın Türkiye’de olması ve EXPO ile birlikte gerçekleşmesinin çok anlamlı olduğunu kaydetti.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle