Hoşgeldiniz  

YENİLENEN OLİMPOS OTEL’DE NOSTALJİ RÜZGARI ESİYOR

SEMİH KÖKEN | 13 Mayıs 2014 | Turizm A- A+

olimpos_2

olimpos_5

olimposotel_1978 (1)

tablo1

tablo2

tablo3

tablo4

tablo5
Oluşturulan tablolar sokağın duvarlarına asılırken, sokağın adını da Olimpos Nostalji sokağı adı verildi.
Halil ÖNCÜ-KEMER
Kemer Deniz Caddesi üzerinde yer alan ve Kemer’in ilk otellerinden birisi olan Olimpos Otel yeni işletmecisi Özhan Erkal ile yeniden doğdu. 10 yıllığına Olimpos Oteli kiralayan ve adını “ Mira Olimpos Beach Otel “ olarak değiştiren yönetim, ayrıca otelde oluşturduğu yeni konsept ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Yaklaşık 3 aylık bir süreç içerisinde baştan aşağı yenilenen ve tipik Akdeniz özellikleri taşıyan lacivert-beyaz uyumu boyası ile dikkat çeken Olimpos otel, 1978-1984 yılları arasında otelde konaklayan birbirinden ünlü sanatçıların anı defterine paylaştıkları düşünceleri ve o dönemki fotoğraflarını otel içerisinde yer alan sokakta ölümsüzleştirdi. Oluşturulan tablolar sokağın duvarlarına asılırken, sokağın adını da Olimpos Nostalji sokağı adı verildi. Bu arada yine Turizm Fotoğraf Sanatçısı Muhammed Dönmezer’in çektiği çok sayıda Kemer fotoğrafı da başta lobi olmak üzere otelin muhtelif bölgelerine asılarak Kemer tanıtımı yapıldı.
Özhan Erkal “ Özellikle nostalji sokağımız büyük ilgi görüyor”
Mira Olimpos Beach Otel işletmecisi Özhan Erkal yaptığı açıklamada, “ Kemer’de çok önemli bir isme sahip olan Olimpos Otel’in sahipleri ile uzun süren görüşmeler neticesinde 10 yıllığına kiralama kararı aldık. Oteli baştan aşağı yeniledik ve farklı bir konsept ile misafirlerimizin hizmetine açtık. Tipik bir Akdeniz havası, lacivert ve beyaz boyalı, pencerelerinden sardunyaların sarktığı ve sayın Halil Öncü ile birlikte düşündüğümüz Nostalji sokağı ile çok ilgi çekeceğini düşünmüştük ve öyle de oldu. Sokağımıza koyduğumuz nostalji fotoğrafları ve Fotoğraf Sanatçımız Muhammet Dönmezer’in Kemer’de çekmiş olduğu birbirinden sanatsal Kemer fotoğrafını da otelimizin muhtelif bölgeleri, Lobisi ve odalarına astık. Özellikle nostalji sokağımız büyük ilgi görüyor. O dönemlerde yaşayan ve o dönemi yaşamak isteyen çok sayıda kişi otelimizi göremeye ve O günleri yaşamaya geliyor” dedi.
Dönemin Turizm Bakanı Alev Coşkun ve Antalya Turizm İl Müdürü Ahmet Dolanay tarafından açılmıştı
Olimpos Otel, Kemer merkez sahil bandında 1978 yılında Ali Berberoğlu ve Nuray Berberoğlu’nun Kemer’e kazandırdıkları bölgenin ilk tesislerden birisi. İkisini de rahmetle anarken, özellikle AKTOB (Akdeniz Turistik Otelciler Birliği) kurucularından olan Ali Berberoğlu’nun başta Antalya turizmi ve sonrasında da Kemer turizmine verdiği destek unutulmuyor. 18 Haziran 1978 yılında Kemer’de dönemin Turizm Bakanı Alev Coşkun ve Antalya Turizm İl Müdürü Ahmet Dolanay tarafından açılışı yapılan Olimpos otel o dönemlerde birçok sanatçıya da ev sahipliği yapmış.
Birbirinden ünlü sanatçı Olimpos Otel’de konaklamıştı…
Bülent Ersoy, Emel Sayın, Erol Evgin, Hümeyra,Kartal Tibet, Kemal Sunal, Müşerref Akay,Nükhet Duru, Ümit Besen, AhuTuğba, Altan Erbulak,Ümit Yaşar Oğuzcan,İbrahim Tatlıses,Derya Tuna, Gülistan Okan, Yusuf Sezgin,Gökhan Güney, Coşkun Sabah,Selami Şahin,Serpil Çakmaklı,Nil Burak,Tarık Akan,Türkan Şoray, Filiz Akın, ve Sevda Karaca Olimpos otelde konakmış. Ayrıca dönemin kalipso kralı Metin Ersoy da ücret karşılığında Olimpos gecelerinde almış. Bu arada yine o yıllarda, bu otelde sinema filmleri de çekilmiş. 80’li yılların başında Kemer-Kiriş bölgesinde çekilen ve Amerikan ve İtalyan oyuncuların sahne aldığı “Yor” filmi ile Selami Şahin,Sevda Karaca ve Yalçın Gülhan’ın birlikte rol aldıkları “Bağrımdaki Ateş” filmi ile Coşkun Sabah be Serpil Çakmaklı’nın birlikte başrol oynadıkları “Bir Pazar Günü “ filmi de burada çevrilmiş.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle