Hoşgeldiniz  

Sibirya’dan Türkiye’ye İlk Turist 17 Temmuz’da Uçacak

Semih Köken | 01 Temmuz 2016 | Turizm A- A+

Sibirya’dan Türkiye’ye İlk Turist 17 Temmuz’da Uçacak

Sibirya’dan Türkiye’ye gidecek ilk turist 17 Temmuz tarihinde ilk charter seferlerinin yapılacağı Novosibirsk’ten gerçekleşecek

Sibirya’dan Türkiye’ye İlk Turist 17 Temmuz’da Uçacak

Sibirya’dan Türkiye’ye gidecek ilk turist 17 Temmuz tarihinde ilk charter seferlerinin yapılacağı Novosibirsk’ten gerçekleşecek.

Sibirya'dan Türkiye'ye İlk Turist 17 Temmuz'da Uçacak

Rusya‘da Türkçe yayın yapan Gazetem’de yer alan habere göre Tomsk Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Olga Sevostyanova Tass haber ajansına yaptığı açıklamada, “17 Temmuz’dan itibaren Türkiye Antalya açılıyor; Novosibirsk’den charter programı oluşturuldu ve ilk olarak Azur Aur havayolu Anex tur operatörünün ilk uçuşunu gerçekleştirecek” dedi.

FİYATLAR UCUZ

Sevostyanova, bu seferin şuanda Sibirya‘dan Türkiye‘ye planlanan ilk uçuş olduğunu belirterek dileğinin bunların artması olduğunu söyledi. Satışların henüz başladığını ve fiyatların pahalı olmadığını da belirten Sevostyanova, Türkiye‘de şuanda sezonun en yüksek günleri olduğunu da sözlerine ekledi.

UÇUŞLARA GELEN İZİN KREMLİN’İN SAYFASINDA

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinden sonra RusyaHükümeti’ne talimat vererek en kısa sürede yaptırımların kaldırılması için çalışmalara başlanmasını söylemişti. Putin‘in, dün de Rusya Federasyonu vatandaşlarına tur operatörleri tarafından Türkiye turlarının satışına ve charter uçuşlarına getirilen yasağın kaldırıldığına dair imzayı attığı Kremlin resmi internet sayfasından paylaşıldı.

RUSLARIN TÜRKİYE‘DE TATİL YAPMASININ BEDELİ

Öte yandan Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Direktörü Maya Lomidze, Govorit Moskva radyosunda yaptığı açıklamada Türkiye‘de bir hafta tatilin kişi başı bedelinin ortalama 25-30 bin ruble olacağını söyledi. Bu yaklaşık 460 dolar yani 1300 lira civarı tutuyor.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle