Hoşgeldiniz  

Rus turist kaliteden anlıyor

Deniz Porsuk | 08 Nisan 2021 | Turizm A- A+

Rus turist kaliteden anlıyor

Antalya’nın Kemer ilçesi Çamyuva bölgesinde bulunan 5 yıldızlı L’Oceanica Beach Resort Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kılıç, Kemer’in Antalya’nın en güzel turizm bölgesi olduğunu, kaliteden anlayan Rus turistlerinde Kemer’i tercih ettiğini söyledi.

 

 

 

Mustafa Kılıç, Turizmdays.com’a yaptığı açıklamada, Kemer’in tatil için kaliteli bir bölge olduğuna işaret ederek, ”Ruslar kaliteden anlıyor. Antalya’nın en güzel tatil bölgesi Kemer’dir. Kemerin bir yanı deniz bir yanı dağ ile çevrili. İnanılmaz bir manzara var. Ortam güzel. Hava güzel. Kemerde özellikle de Çamyuva bölgesinde nem yok. Denizimiz çok temiz. Sahillerimiz çakıl. Çakıl su arıtımını sağlar. Bu nedenle de denizimiz her zaman temiz kalıyor. İddialı bir laf olacak ama dünyanın en temiz denizi burada. Avrupalılarda geliyor. Yavaş yavaş Alman turistlerde gelmeye başladı. Yerli turist içinde Kemer vaz geçilmez bir yer” dedi.

 

Hedef yaz aylarında yüzde 100 doluluk

 

pandeminin ne olacağının bilinmediği için yaz ayları için şimdiden bir şey söylemenin kolay olmadığını vurgulayan Mustafa Kılıç, ”Herkeste bir korku var. Seyahat kısıtlaması olacak mı? kapanma olcak mı? diye. Eğer bir kapanma olmazsa iyi bir yaz geçireceğimizi düşünüyorum. Biz otelimizi 2020 yılında da açtık ve pandemi şartlarına göre hizmet verdik. Pandemide nasıl çalışılması gerektiğini öğrendik. Bu bize bir tecrübe oldu. Bu yılda geçen yılın tecrübeleri ışığında tedbirlerimizi daha da artırarak önlemlerimizi aldık.

2020 yılında otelimizi tam doldurmak istemedik. Pandemiye göre hizmetimizi verdik. buna rağmen ortalama yüzde 70 doluluğu yakaladık. Bu yıl daha iyi olacak. Yaz aylarında hedefimiz yüzde 100 doluluğa ulaşmaktır” diye konuştu.

 

Eski değil yeni pandemi şartlarına göre oteller hazırlanmalı

 

Otelcilerin kendilerini pandemi şartlarına göre hazırlaması gerektiğine dikkat çeken Mustafa Kılıç şunları söyledi:

 

”Artık eski yok. Yeni pandemi şartlarına göre hazırlanmalıyız. Biz bunu yaptık. 16 yıldır otelimizi 1 nisanda açıyoruz. Her yıl Nisanda açtığımız gibi bu yılda otelimizi açtık. 15 kasıma kadarda açık kalacak. Misafirlerimiz ağırlıklı olarak Rusça konuşan ülkelerden geliyorlar. Otelimiz dolmaya başladı. 20 Mayıs ile 6 Haziran arasında otelimiz tamamen doldu. Ruslar ve Ukraynalılar rahatlıkla gelebiliyorlar. Bu Kemer’e avantaj sağlıyor. Kemer bölgesi bu yıl Rus ve Ukraynalı misafirlerden nasibini alacak.

 

Otelde pandemi önlemleri alındı

 

2020 yılında başlayıp Dünya nüfusunu etkilemeye devam eden COVID-19 pandemi koşulları ve yarattığı hasar bizleri otelimizde birçok değişiklik yapmaya zorladı.

 

Restaurant servis konsepti değiştirildi. Alışa geldiğimiz uzun büfe servis masaları yerine, 7 ayrı servis istasyonu kuruldu ve müşterilerimiz her istasyondan birbirleri ile sosyal mesafelerini koruyarak hizmet alıyorlar.

 

Restaurant oturumu % 40 kapasite yükseltilmesi sonucu Güvenli sosyal mesafe uygulamasını tam olarak karşılamaya başladı.

 

Odaların aydınlatmaları misafirlerin uyku kalitesini yükseltmek amacı ile tekrar elden geçirildi. Perde, ergonomik yatak ve yastık seçimi gerçekleştirildi.

Otelimizde üç ayrı lobi oluşumu yarattık. Nisan ve Ekim aylarındaki mevsim şartlarını göz önüne alarak, bütün açık ve kapalı havuzlarımızı ısıtmaya başladık. Hem kapalı hem açık havuzumuzun suyunu 25-27 dereceye sabitledik. Havuzbaşındaki dinlenme alanlarının kapasitesini yüzde 40 artırdık.

– Hayvan dostu otel olarak, can dostumuz evcil hayvanlarınızla otelimizde tatil yapabilmeleri için gerekli düzenlemeler yapıldı. Amacımız tüm misafirlerin güve içinde tatil yapmalarına olnaka sağlamaktır. 2021 yılı daha iyi bir yıl olacaktır.”

 

 

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle