Hoşgeldiniz  

Mardan’da 4 gün 4 gece Hint düğünü

Semih Köken | 08 Aralık 2015 | Antalya Haber, Turizm, Yaşam A- A+

(DHA) – ANTALYA’da Mardan Palace Otel, 4 gün 4 gece süren Hint düğününe ev sahipliği yaptı. Milyon euroyu bulan masrafları, gelinin ailesi karşıladı.

G-20 Zirvesi kapsamında Suudi Arabistan Kralı ve beraberindeki heyete hizmet veren Mardan Palace, İstanbul’u yaşatan saray mimarisi ile her dönem Hintli misafirlerin de ilgi odağı haline geldi. Otel, aralık ayına renkli Hint düğünüyle başladı. Siyaset kökenli Aggarwal ve Ahlawat ailelerinin 4 gün 4 gece süren düğün organizasyonuna, Dubai başta olmak üzere Hindistan Turizm ve Ekonomi Bakanı Mr. Ram Bilas Sharma ve yabancı basın mensuplarının da aralarında bulunduğu Mumbai, Delhi, Tayland ve Avrupa’dan yaklaşık 400 davetli katıldı.

TÜM MASRAFLAR GELİNİN AİLESİNDEN

Gelin Sonali ve Damat Sumeet için 4 gün boyunca özel konseptlerde hazırlanan otelin farklı mekanlarında, yöresel kıyafetler ve sunumlar ile Hint rüzgarı esti. Otelde bulunan Hint restoranı Masala’nın şeflerinin düğün programına özel hazırladığı Hint yemekleri ağırlıklı büfeleri, misafirlerden tam not aldı. Yaklaşık 300 odanın kapatıldığı düğünde, Hint geleneklerine göre tüm masrafları gelinin ailesi karşıladı.

Hazırlıkları 3 ay öncesinden başlayan düğün organizasyonu, Dubai’den gelen tasarımcılar önderliğinde hazırlandı. Konukların özel bir kitapçıkla takip ettiği düğün programının her anını, 12 profesyonel fotoğrafçı ve beraberindeki çekim ekibi takip etti.

ALTERNATİF PAZARLARA YÖNELİK ORGANİZASYONLAR

Mardan Palace Genel Müdürü Çetin Pehlivan, alternatif pazarlara yönelik bu hacimdeki organizasyonların, özellikle 2016 yılında Türk turizmini bekleyen riskler göz önüne alındığında büyük önem taşıyacağını belirtti. Çetin Pehlivan, Hint düğünleri ile yakaladıkları ivmenin, Hint sineması Bollywood’un dikkatini çekerek her dönem özel sinema projeleri almalarını sağladığını, 2016 yılında da aynı ivmeyi, yakın dönemde ağırladıkları Suudi Kral ve heyeti sonrasında Arap pazarından beklediklerini kaydetti.

ANTALYA'DA MARDAN PALACE OTEL, 4 GUN 4 GECE SUREN HINT DUGUNUNE EV SAHIPYLIGI YAPTI. MILYON EUROLARI BULAN MASRAFLARI, GELININ AILESI KARSILADI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle