Hoşgeldiniz  

“Lastminutefair” Turizm Pazarlama Fuarı Kapılarını Açtı

Deniz Porsuk | 26 Nisan 2021 | Turizm A- A+

“Lastminutefair” Turizm Pazarlama Fuarı Kapılarını Açtı

“Lastminutefair” Turizm Pazarlama Fuarı Kapılarını Açtı

“Lastminutefair” Turizm Pazarlama Fuarı Kapılarını Açtı

“Lastminutefair” Turizm Pazarlama Fuarı sektörde yaşanan zorluklara rağmen 2021 sezonuna katma değer yaratmak ve aktif pazarların ilgililerine motivasyon yaratabilmek amacıyla kapılarını açtı.

 

Lastminute Fuarı güncel şartlar dâhilinde 1500’e yakın yurtdışı turizm profesyonelini ve seyahat acentesini iki gün boyunca Turizmin Başkenti Antalya’da Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi  Anfaş’da ağırlayacak.

GMT Fuarcılık, Türkiye‘nin önde gelen turizm markalarını ve bileşenlerini dünya turizm pazarlarına sunarak turizm profesyonellerinin, yatırımcılarının ve yeni girişimcilerinin ülkemizle olan iletişimini B2B görüşmeler çerçevesinde arttırarak pekiştirecek. Fuarın partner ülkeleri; Macaristan, İsveç ve Kıbrıs. Parter destinasyonu ise Erzurum Palandöken.

Fuara yurt dışından gelen acentelerin ülkeleri ise; Rusya, Ukrayna, Moldova, Belarus, Kazakistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Özbekistan, Almanya, Romanya, Slovenya, Romanya, Litvanya.

Selçuk Meral : “Işık Olmak İstedik”

GM Center ve GMT Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral Açılış konuşmasında , 2019’da Antalya Turizm Fuarı olarak başladıkları yolculuğa bu yıl “Last Minute” olarak devam ettiklerini belirterek, “Bu karanlıkta bir mum yakmak istedik. Işık olmak istedik” dedi.

Nadir Alpaslan: “Güvenli Turizm Sertifikasını Kararlılıkla Devam Edeceğiz”    

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan, aşılanma süreci tamamlanana ve salgın gündemin ön sıralardaki yerini kaybedene dek ‘Güvenli Turizm’ sertifika programının en büyük güç ve silahlardan bir tanesi olacağını belirtirken, programı kararlılıkla uygulamaya devam edecekleri söyledi.

AKTOB Başkanı Erkan Yağcı: “Bu yıl Son Dakika Satışları Etkili Olacak”

AKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Yağcı ise Antalya’nın geçen yıl dünyada turizmin başlamasına öncülük ettiğine dikkat çekerken, bu sezonda da son dakika satışlarının belirleyeceğini olacağını aktardı.

Ümit Uysa Hedefimiz “100 Milyon Turist”

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Last Minute Fair Marketing Fuarı’nın açılışında “Türkiye’mizin bütün özellikleriyle, top yekûn turizme girdiğimizde dünya piyasasından çok daha güçlü ve büyük pay alacağız. Öncü kitle turizmimizin yanına çeşitlenmiş, 30 milyon değil 100 milyon turisti ağırlayan bir Türkiye’yi hayal edebileceğiz” diye konuştu.

Hamit KUK: “Yeni döneme hazırlanmak için Bu Fuarlar Etkili”

TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Kurt, birçok etkinlik ve fuarın bu süreçte iptal edildiğini, ileri tarihlere ertelendiğini belirterek, “Turizm dünyada olduğu gibi ülkemizde de pandemi koşullarından etkilendi. Bu kaotik ortamdan az hasarla çıkıp yeni döneme hazırlanmamız için bu tip fuarlar büyük önem arz etmektedir” diye konuştu.

Erzurum Belediye Başkan Yardımcısı  Murat Altundağ;  “Bu  zor dönemde bu organizasyonu gerçekleştirme cesareti gösteren GMT Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral’i yürekten kutlarım.   Biz de Erzurum Belediyesi olarak organizasyonun bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Türk turizmi için çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdüreceğiz.” dedi.

Lastminute ile Yerinde Pazarlama

Yurt dışı acente temsilcileriyle Türk turizm profesyonellerini bir araya getirecek olan fuar, Türk turizmine yerinde pazarlama imkanı da yaratacak.

Paneller ile Turizmcilere Yeni Perspektifler Sunulacak

Fuar kapsamında iki gün boyunca turizm sektörünün geleceğine dair tüm konular masaya yatırılacak.  Türk turizmi için büyük öneme sahip Almanya ve Rusya pazarlarının uzmanları ve ayrıca iç pazarın önemli turizm aktörleri panellerde analizler yaparak turizm endüstrisine yeni perspektifler sunacak.

Old Town Turizmi Ön Plana Çıkarılacak 

Muratpaşa Belediyesi ve AKOED (Antalya Kaleiçi Otelciler ve Esnaflar Derneği) ile 26-27 Nisan 2021 tarihinde gerçekleşecek “Lastminute Fair” de önemli bir proje gerçekleşecek. Fuar’da büyük bir stant katılımı ile Muratpaşa Belediyesi ve AKOED, Apollon’un şehri Antalya ve Kaleiçi’nin tanıtımını fuara gelen acentelere ve katılımcılara Kaleiçi turu düzenlenecek. Fuarda bu proje kapsamında İtalya, Slovakya ve Polonya  Old Town belde yöneticileri ile workshoplar gerçekleştirecek ve “Old Town Turizmine” dikkat çekilecek.

Kaleiçi Tanıtımına Büyük Katkı “ 10 Bin Adımda Kale İçi Turu”

Bu proje kapsamında 28 Nisan 2021 tarihinde fuara katılan acente yetkilileri, Muratpaşa Belediyesi , AKOED (Antalya Kaleiçi Otelciler ve Esnaflar Derneği) ve Lastminute Fair işbirliği ile dünyada emsalsiz bir değer olan Kaleiçi turunu gerçekleştirecek.  Tur kapsamında Kaleiçi Marina’da Muratpaşa Belediye Başkanı Sayın Av.Ümit Uysal ile sohbet gerçekleştirecek olan acente yetkililerine Kaleiçi’nin değeri bir kez daha vurgulanacak.

Lastminute Fair Açılış Protokol Programı

26 / 04 / 2021

10.30  GMT Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral Teşekkür Konuşması,

10.45 TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Kuk,

11.00 AKTOB  Başkanı Dr. Erkan Yağcı,

11.15 Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve Misafir Belediye Başkanları (İtalya, Slovakya, Polonya)

11.30 Erzurum Belediye Başkanı Mehmet Sekmen,

11.45 T.C. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan

12.00 Protokol Fuar Turu ve Açılış

26-27 NİSAN LAST MİNUTE FUARI PANEL PROGRAMI:

26.04.2021 Pazartesi

14:00  Avrupa Pazarı 2021

Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Baraner

Corendon Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer

15:30 Konaklama Sektörü ve  2021 Turizmi

Limak Otelleri Genel Koordinatörü Kaan Kaavaloğlu

Nirvana Hotels CEO’su Korhan Alşan

AKTOB Başkanı Dr. Erkan Yağcı

27.04.2021 Salı

11.30 Old Town  & Kültür Turizmi

Antalya, Muratpaşa Mayor A.V. Ümit Uysal

Italy, Gradara Belediye Başkanı Filippo Gasperi

Slovakya, Levoca Belediye Başkanı Miroslav Vilkovsky

Poland, Zamosc Belediye Başkanı Andrzej Wnuk

AKOED Başkanı Hasan Yetkil

Pi Travel Genel Koordinatörü Kazım Yönden

13.30  İç Pazar & Kış Turizmi 2021

Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar,

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen,

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel,

15:00 BDT Pazarı 2021

Hellootel Genel Koordinatörü Sabir Mirzan,

Peninsula CIS Market Direktörü Yasin Coşkun,

“10 BİN ADIMDA KALE İÇİ TURU”-  28 Nisan 2021

 14.30 – Üç Kapılar Kaleiçi’nde Muratpaşa Belediye Başkanı Sayın AV. Ümit Uysal  Acentecileri Karşılama

Kral yolu ve 10 bin adımda Kaleiçi Turu.

Kaleiçi Marina’da Muratpaşa Belediye Başkanı Sayın AV. Ümit Uysal ile Sohbet

17.30 Otellere Dönüş

Lastminutefair’de Turizmciler Konuştu :“ Turizm Gelecekte Farklı Bir Noktaya Taşınacak”

Lastminutefair’de Turizmciler Konuştu :“ Turizm Gelecekte Farklı Bir Noktaya Taşınacak”

Lastminutefair,  2021 Yılı ve Turizmin Geleceği   panelinde otelciler 2021 turizmini  ve geleceğin turizmini değerlendirdi. Panel konuşmacıları ilk olarak GMT Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Selçuk Meral’e  bu dönemde  büyük bir cesaretle  bu fuarı gerçekleştirdiği için teşekkür ettiler.  Panelde turizmciler, 2021 ve turizmi ele alarak ise artık turizmin çok farklı bir noktaya taşınacağını vurguladılar.

Baraner:  Otelcilikte Rönesans Yaşanacak

Dünya Kardeş Şehirler Turizm  Birliği Hüseyin Baraner konuşmasında “ Otelcilik sektörü  bir rönesans dönemi yaşayacak. Otellerde bol bol gerçek bitkiler ve doğal ortam lobiye taşınacak.  Turizm,  gelecekte doğaya  dönecek.  Hatta ülkemize gelen turistler botanik rotalarında yürüyüş yapacaklar.  Kitle turizmi başka bir boyuta taşınacak.

Güleç : Turizmcinin Turizmciden Başka Dostu Yok

ATR Touristic Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Güleç, konuşmasında turizmcinin turizmciden başka dostu yok dedi. Ve  herkes böyle bir zamanda bir araya gelerek bu organizasyonda yer alması hepimizi çok mutlu etti. Ve panelde herkes birbirini ayakta alkışladı.

Kavaloğlu : Güvenli Turizm Sertifikasıyla Turizmi En İyi yöneten Ülkelerden Biri Olduk

Limak Otelleri Koordinatörü Kaan Kavaloğlu”: Bu pandemi süreci geçici bir dönem.  En kısa sürede  geri  eski  günlerimize döneceğiz. Geçen yıl hepimizin bildiği gibi pandemi dönemini güvenli sertifikalarımızı alarak en iyi şekilde yönettik ve dünyada bunu uygulayan en iyi ülkelerden biri olduk.  2021 yılı içinde de önce sağlık diliyorum. Ardından en kısa sürede misafirlerimizi otellerimizde ağırlayacağız.” Şeklinde konuştu.

AKOED Başkanı Hasan Yetkil Turizmin Sıfır Noktası Kaleiçi’dir

AKOED Başkanı Hasan Yetkil “Antalya’ya çok güzel bir fuar kazandırdı kendisine çok teşekkür ediyorum.  Antalya’da böyle bir turizm yapılıyor ise sıfır noktası Kale İçidir. Biz 4 yaşında iken bile 6 dilde “ Merhaba “ diyebiliyorduk.  Bu bağlamda gelişen turizme olan gelişerek devam edecek.” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle