Hoşgeldiniz  

Helal Turizm’de vites yükseldi: 7.5 milyon müslüman turist “Türkiye” dedi

Semih Köken | 26 Kasım 2020 | Turizm A- A+

Helal Turizm’de vites yükseldi: 7.5 milyon müslüman turist “Türkiye” dedi

Helal Turizm’de vites yükseldi: 7.5 milyon müslüman turist “Türkiye” dedi

Pandemi koşullarına rağmen helal turizmde büyümeye devam eden Türkiye; Malezya, BEA, Katar ve Suudi Arabistan gibi dünyanın ileri gelen rakip ülkelerini gerisinde bırakarak, müslüman turist sayısını 7, 5 milyon seviyesine çıkardı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güvenli Turizm Uygulaması ile Avrupa’da yaşayan müslümanlar, pandemi döneminde de Türkiye’yi tercih etti. Halalhotelcheck.com’dan gelen rezervasyonlar doğrultusunda helal otellerde en çok aranan özellikler arasında bay ve bayanlara özel ayrı plaj ve havuzların olmasının yanı sıra aileler için ayrı olması de tercih sebepleri arasında yer aldı.

Helal açık büfeler de bir tercih nedeni

Başta Fransa, İngiltere, Almanya, Belçika ve Hollanda gibi Avrupa ülkelerinden ziyarete gelen müslüman turistlerin Türkiye’yi tercih etmesinde bir diğer sebep olarak, Türk mutfağına ait helal yiyecek ve içeceklerin açık büfelerde servis edilmesi gösterildi. Türkiye’nin zengin kültürel mirasa sahip olması ile birlikte helal otellerin sayılarının artması, helal konsepte uygun beş yıldızlı hizmetler sunulması da halalhotelchek.com yapılan rezervasyon değerlendirmesinde Avrupa’daki müslümanlar için cazip seçenekler arasında geliyor.Gezi ve kültür turlarında en çok…

Avrupa’dan Türkiye’ye gelen müslüman turistlerin çoğunluğu aileler olup, yaz sezonunda Antalya, Alanya, Marmaris ve Bodrum gibi turizmin önde gelen şehirlerine talep gösteriyor. Gezi ve kültürel turların da ise Kapadokya, İstanbul, Trabzon ve Doğu Anadolu daki şehirleri tercih ediyor.

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle