Hoşgeldiniz  

EMITT’ in açılış tarihi belli oldu

Semih Köken | 08 Ekim 2021 | Turizm A- A+

EMITT’ in açılış tarihi belli oldu

25’inci Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm Fuarı – EMITT’ in açılış tarihi belli oldu.  9-12 Şubat 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan EMITT, turizm sektöründe bulunan yerli ve yabancı birçok katılımcının buluşma noktası olacak.

İki yıldır düzenlenmiyordu... EMITT’ in açılış tarihi belli oldu

2021 yılında küresel pandemi sebebiyle gerçekleştirilmeyen,  Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm Fuarı – EMITT, iki yıl aradan sonra, 9-12 Şubat 2022 tarihlerinde TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde kapılarını açmaya hazırlanıyor.

EMITT’i düzenleyen küresel fuarcılık şirketi Hyve Group’un Bölge Direktörü Kemal Ülgen, pandemi sürecinde aldıkları erteleme kararının, fuarın yerli ve uluslararası tüm paydaşlar için daha verimli bir şekilde gerçekleşmesi sebebiyle alındığının altını çizerek, “2 senelik aradan sonra 9-12 Şubat 2022 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde

gerçekleştirmeyi planladığımız 25. EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda, iş birliklerimizi her zaman olduğundan daha kapsamlı ve güçlü bir şekilde hayata geçirmeyi ve hazırlamakta olduğumuz kapsamlı programla katılımcılarımız ile ziyaretçilerimizi en iyi şekilde ağırlamayı heyecanla bekliyoruz.” dedi.

Turizmde Dijital Dönüşüm ve Türkiye’yi Zirveye Taşıyacak Yaklaşımlar, EMITT’in Geniş Kapsamlı 25. Yıl Etkinlik Programında Masaya Yatırılacak

Dünyanın en çok turist çeken ülkeleri arasında 6. sırada bulunan ve yaşanan küresel pandeminin hemen öncesinde, 2019 senesinde 51,7 milyon turist ağırlayan ve turizmden 34,5 Milyar Dolar gelir sağlayan Türkiye’yi zirveye taşıyacak yaklaşımlar için bir ortak akıl platformu misyonu taşıyan EMITT’te bu yıl 4 ana tema altında; turizm ekonomisi, sektörü yönlendiren trendler, öne çıkan destinasyonlar ve önümüzdeki on yıla damga vuracak teknolojik inovasyonlar, düzenlenecek olan panel ve etkinliklerde gündem maddelerini oluşturacak.

Küresel pandemi sırasında ve sonrasında tüm sektörlerde yaşanan dijital dönüşümün turizm sektörüne yansımaları, sektör paydaşlarının satışlarını ve satış kanallarını dijitalleştirme eğilimleri, online dünyada bilinirlik ve satışları artırabilmek için en yeni teknolojiler ile stratejiler, konunun uzmanları tarafından tüm detaylarıyla EMITT Fuarı’nda analiz edilecek.

1 Milyar Dolarlık Sağlık Turizmi Sektörü, İlk Kez EMITT Fuarı’nda Boy Gösterecek

9-12 Şubat 2022’de TÜYAP’ta düzenlenecek 25. EMITT Fuarı, bir ilke ev sahipliği yaparak sağlık turizmi profesyonellerine yer vermeye başlayacak. Yabancı alıcılara ve ziyaretçilere sağladığı turizm ürün ve iş birliği imkanlarını çeşitlendiren EMITT Fuarı, Türkiye’nin sağlık turizminin de dünyaya açılan kapısı olmayı hedefliyor. Şehir hastanelerinin inşasıyla birlikte sağlık altyapısı yenilenen Türkiye; Amerikalı, Avrupalı ve Ortadoğulu turistler için sağlık turizminin yeni merkezi haline geliyor.

Bu alanda daha hızlı atılım yapmak ve Türkiye’nin küreselde alanda pazar payını artırmak için iş birliklerinin hızlı ve profesyonel bir biçimde oluşturulması önem kazanıyor. 2019 yılında 880 bin turistin sağlık amaçlı Türkiye’ye geldiğini belirten EMITT Fuar Direktörü Hacer Aydın, “Türkiye’nin küresel bir sağlık turizm merkezi olması hedefi; uzun süredir gündemde olan, planlı bir biçimde ilerlenen, önemli yatırımların yapıldığı bir ulusal ajanda.

Son yıllarda, özellikle Avrupa’nın yaşlanan sağlık altyapısının da katkısı ile; Türkiye, Ortadoğu ve Avrupa başta olmak üzere, dünya için önemli bir sağlık turizmi noktası haline gelmeye başladı.” dedi. Aydın, bu alanda Türkiye’nin marka değerini artırmasının her anlamda çok önemli olduğunu söyledi. Özellikle döviz girdisi açısından sağlık turizminin önemli katkı sunacağı belirten Aydın, TÜİK verilerine göre 2019’da sağlık turizmi harcamasının 1 Milyar 65 Milyon Dolar ile toplam turizm gelirinden aldığı payın yüzde 3,09 olduğunun altını çizdi.

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle