Hoşgeldiniz  

”Çok sevindim, çok heyecanlandım”

SEMİH KÖKEN | 26 Nisan 2020 | Turizm A- A+

''Çok sevindim, çok heyecanlandım''
Rixos Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, turizm sektörüne getirileceği açıklanan ‘korona sertifikası’na çok sevindiğini söyledi.

Yarısı Türkiye’de olmak üzere, 14 bin çalışanlarının olduğunu söyleyen Fettah Tamince, krizin başından beri hiçbir çalışanı işten çıkarmadıklarını, tersine, çalışanlara daha çok sahip çıktıklarını söyledi.

”Türkiye piyasaya 2 trilyon dolar sürmedi ama projeleri başarılı oldu”

Geçmişte terör, Rus uçağı, darbe girişimi gibi pek çok olay yaşayan Türkiye’ye krizlere karşı başarılı refleksler kazandığını söyleyen Tamince, Türkiye’nin ABD gibi piyasaya 2 trilyon dolar sürmediğini ancak hayata geçirdiği projelerin başarılı olduğunu savundu.

Türkiye’deki yatırımcılara nakit akışını birkaç ay yönetme, sonrasında ise dünyada piyasaya sürülen ucuz parayı ülkeye getirme çabasına içine girmeyi tavsiye eden Fettah Tamince, krizde rakamlara bakarak moral bozmamak gerektiğini belirtti.

”Olayı o kadar da aşağıya indirmemek lazım”

Türkiye’deki tesislerin hijyen konusun zirveden olduğunu iddia eden Tamince, ‘her şey dahil kalkacak’ şeklindeki yorumlar için ise, ”Olayı o kadar aşağı da indirmemek lazım. O zaman soru içinde soru olacak. Çay istedim acaba bardaklar iyi yıkanmış mıydı? Çayı getiren temiz miydi gibi sorular ortaya çıkar. Bunun sonu yok” ifadelerini kullandı.

”Çok sevindim, çok heyecanlandım”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un ‘sektöre korona sertifikası getireceğiz’ şeklindeki açıklamasını da değerlendiren Tamince, “Çok sevindim, çok heyecanlandım. Bir ülkenin bir işe kapsamlı bakışı nasıl olur bunu gördük. Çok boyutlu çalışılmış. Biz çok sevindik, mutlu olduk. Kolayca hayata geçirilebilir. Umutlandık” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle