Hoşgeldiniz  

Antalya’da Rus turist azaldı, Alman turist arttı

SEMİH KÖKEN | 04 Nisan 2015 | Antalya Haber, Turizm A- A+

Antalya’ya yılın ilk 3 ayında gelen turist sayısı azaldı. Alman turistlerin sayısında artış yaşanırken Rus turistlerin sayısında azalma oldu.

Antalya’ya yılın 3 aylık döneminde gelen yabancı ziyaretçi sayısının yüzde 2,6 azalarak 546 bin kişiden 531 bin kişiye gerilediği bildirildi.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler birliği (AKTOB) tarafından yapılan açıklamada düşüşü Almanya, İngiltere, Finlandiya ve Polonya’nın hafiflettiğine dikkat çekildi.

ALMANYA İLK SIRADA
Üç aylık dönemde yükseliş gösteren pazarlar arasında Almanya ilk sırayı alırken, bu pazardan gelenlerin sayısı yüzde 21 artışla 267 bin kişiye çıktı.

RUSLAR AZALDI
AKTOB tarafından hazırlanan rapora göre; Bu yıl 3 ayda, üçüncü sıraya gerileyen Rusya pazarından gelenlerin sayısı ise yüzde 47 azalışla 61 binden 32 bin seviyesine indi. Geçen yıl kadar olmasa da bu yıl da en aktif pazarlar arasında yer alan İran, Nevruz Bayramı dönemindeki hareketlerle ikinci sıraya yükselse de 3 aylık dönemde yüzde 23 gerileme ile 40 bin civarına düştü.

GERİLEMENİN YAŞANDIĞI PAZARLAR
Antalya’nın 3 aylık dönemde gerileme yaşadığı pazarlar arasında; Hollanda, Belçika, Danimarka, İsveç, Avusturya, Ukrayna, Fransa ve İsrail öne çıktı. Yükseliş gösteren pazarlar arasında ise, Almanya’nın yanı sıra İngiltere, Finlandiya, Norveç ve Polonya dikkat çekti.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle