Hoşgeldiniz  

Antalya Turizm Fuarı, kapılarını açtı

Semih Köken | 27 Ekim 2021 | Turizm A- A+

Antalya Turizm Fuarı, kapılarını açtı

Antalya Turizm Fuarı, kapılarını açtı

Antalya Turizm Fuarı (ATF) turizm kapılarını ziyaretçilere açtı. 20 ülkeden 2000 seyahat acentesi ve turizm sektör profesyonelini ‘ yerinde pazarlama ‘ ilkesi ile “Turizmin Kalbi” sloganıyla buluşturacak olan Antalya Turizm Fuarı, Turizm analizleri ile de sektöre katkı sunacak.

Fuar, B2B görüşmeler, paneller ve muhteşem etkinliklere ev sahipliği yapacak. ‘ Turizminin Kalbi ’ Antalya Turizm Fuarı iki gün boyunca devam edecek ve  2022 turizm sezonunun ilk Fuarı olarak ilk sözleri söylenecek. ATF21, katılımcı ve ziyaretçileri ile 2022 yılında toplamda 10 Milyar Dolar’ın üzerinde hacim yaratacak kurumları bir araya getirme hedefinde.

Antalya Turizm Fuarı, Türkiye Turizmi’nin çalıştığı tüm pazarların önemli aktörlerini ve segmentlerini kurumsal olarak yerinde pazarlama temasıyla evimizde buluşturarak, Türkiye Turizmi adına inovatif yapısıyla fark yaratmaya devam edecek. Türk turizmine katma değer yaratacak olan ATF Panelleri konu ve konuklarıyla 2 günlük programında Turizm sektörünün önemli bir sesi olacak. Turizmin Kalbi sloganıyla ATF yurt içi ve yurt dışından gelen ziyaretçileri ve katılımcıları ile 2022 için ilk sözlerini paylaşacak.

Açılış Konuşmalarını GMT Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk MERAL,  AKTOB Başkanı Erkan YAĞCI, TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali BİLİR, ATSO Başkanı Davut ÇETİN, İsveç İstanbul Başkonsolosu Peter ERICSON, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin BÖCEK, Dağıstan Cumhuriyeti Rusya Federasyonu , K.K.T.C. Turizm ve Çevre Bakanı Fikri ATAOĞLU ve Antalya Valisi Ersin YAZICI gerçekleştirdi.

SELÇUK MERAL: “TURİZM MEMLEKET MESELESİDİR”

Türkiye ekonomisi için eşsiz değere sahip Turizm endüstrisi adına önemli projelere imza atan GMT Fuarcılık,  27-28 Ekim 2021 tarihlerinde 20 ülkeden seyahat acenteleri ile Türk turizm profesyonellerini bir araya getirecek olan fuarın açılış konuşmasını  “ Turizm Memleket Meselesidir”  motivasyonunu yineleyen GM CENTER Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral yaptı. Meral,  Türk turizmine ivme kazandıran aktörleri Antalya’da buluşturacak olmanın heyecanı içinde olduklarını ve turizm sektörü olarak büyük bir aile olduğumuzu vurguladı.

ERKAN YAĞCI: “ANTALYA TURİZMİNİ CANLI TUTTU”

Dünya turizminin zor bir dönemden geçtiği bu süreçte Türkiye ve Antalya olarak tüm paydaşlarımızla birlik olup sektöre sahip çıktık ve inancımızı kaybetmeden  sektör olarak  inancımızı kaybetmeden varsa yoksa turizm dedik ve güvenli turizm sertifikasıyla  tüm dünyaya başarımızı kanıtladık. Bu anlamda Antalya Turizm Fuarı’nı her koşulda gerçekleştirerek turizm sektörünü canlı tutan GM Center Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral’e teşekkür ediyorum. Türk Turizmine ve Antalya turizmine verdiği emekler için tüm ekibi ile birlikte kendisini kutlarım.

ALİ BİLİR: “TÜRKİYE’NİN AKDENİZ ÇANAĞINDA RAKİBİ YOK”

Antalya Turizm cenneti ve ülkemizin deniz, kum ve güneş. Antalya kendi özellinde bir çok turist çekerken Anadolu’ya da katkı sunuyor. Antalya’ya gelen turist bir sonraki ziyaretlerinde Türkiye’nin farklı yerlerini ziyaret ediyorlar. Türkiye’nin artık  Akdeniz çanağında  rakibi olmadığını söylemek mümkün. Bu yıl güzel bir performans sergiledi. Türk turizmi için 2022 yılı daha iyi olacağını düşünüyorum.  TÜRSAB Başkanı  Firuz Bağlıkaya adına  GMT Fuarcılık ve  GM Center Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral ve ekibine  Antalya Turizm Fuarı’nı düzenledikleri için teşekkürlerimi sunuyor ve başarılarının devamını diliyorum“ dedi.

MUHİTTİN BÖCEK: “ANTALYA İÇİN ÖNEMLİ BİR FUAR”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mühittin Böcek : “Antalyamızın çok önemli fuarlarından biri olan Antalya Turizm Fuarına hoş geldiniz”. Bizi bu önemli organizasyon ile bir araya getiren GMT Fuarcılık ve GM Center yönetim kurulu Başkanı Selçuk Meral’e teşekkür ederim. Antalyamız 700 bin yatak kapasitesi ve Türk turizminin toplam geceleme yatak kapasitesinin yarısına sahip bir kent olduğu için turizm için önemi büyük.  Turizm doğrudan ve dolaylı olarak ekonomiye katkı sağlıyor. Antalya büyükşehir belediyesi olarak turizm sektörü ile yakın temastayız. Onları desteklemeye devam edeceğiz.. Antalya turizmi sadece deniz, kum ve güneşten oluşmuyor. Biz kültürü, maviyi, yeşili yaşatacak projelere de imza atıyoruz.

K.K.T.C. Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu; Sizlerle birlikte olmaktan son derece mutluyum. Antalya’da kendimizi evimizde gibi hissediyoruz. Burada sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyuz.  Turizm sektörünü eski günlere dönmesi için elimizden gelen tüm çabayı harcadık. KKTC olarak pandemiyi en az hisseden ülkelerden biri olduk.  2020 yılında kazandığımız tecrübe ile 2021 yılında daha iyi bir turizm gerçekleştirdik. 2022 ve diğer yıllarda daha iyi bir turizm için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu başarılı organizasyonda emeği geçen

ERSİN YAZICI: “ANTALYAMIZA ANTALYA TURİZM FUARI ÇOK YAKIŞIYOR”

Antalya Valisi Ersin Yazıcı: “ Bu fuarın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim. İlk  başta GMT Fuarcılık ve GM Center Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral’e teşekkürlerimi sunuyorum. Turizmin başkenti için önemli olan ATF- Antalya Turizm Fuarı Antalya’ya çok yakışıyor.  Antalya Turizm fuarı her gün daha çok gelişerek ve büyüyerek yoluna emin adımlarla devam ediyor.  Biz de yerel yönetimler olarak tüm destek veriyoruz. GMT Fuarcılık ve GM Center Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral’e turizme katkıları için sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle