Hoşgeldiniz  

Akay Turizm, Novatours yönetimi ve acentelerini Antalya’da ağırladı

Semih Köken | 13 Eylül 2021 | Turizm A- A+

Akay Turizm, Novatours yönetimi ve acentelerini Antalya’da ağırladı

Akay Turizm, Novatours yönetimi ve acentelerini Antalya’da ağırladı

Akay Turizm, 2022 sezonu öncesi Novatours üst yönetimini ve Novatours’un kıdemli acentalarını Antalya’da NG Hotels ve Nirvana Hotels’in ev sahiplikleri ile ağırladı. Novatours yönetimi ve acentaları 9 Eylül akşamı da Nirvana Cosmopolitan’da sektör temsilcileri ile gala gecesinde bir araya geldi.

“İŞ ORTAKLIĞIMIZI GÜÇLENDİRDİ”

Nirvana Cosmopolitan Hotel’de gerçekleştirilen gece zengin bir kokteyl ile başladı. Gecede önemli isimler konuşmalarını gerçekleştirirken Novatours CEO’su Audrone Keinyte kürsüye çıkıp Novatours’un yaptığı çalışmalar, pandemi krizini nasıl yönettiği ve gelecekteki planları ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Keinyte, yaptığı konuşmada; “2020 senesinin tüm dünyada turizm sektörünü çok zorladığını söylememe bile gerek yok. Baltık pazarı da bir istisna değildi. Bu kadar zamandan sonra çok uzun sürelerdir çalıştığımız partnerlerimizle bir araya gelmekten kıvanç duyuyoruz. Hep birlikte çok zor zamanlardan geçtik ve şüphesiz bu yaşadıklarımız sadece bizim iş ortaklığımızı güçlendirdi” dedi.

“1 NUMARALI YAZ DESTİNASYONU OLDU”

Novatours’un CEO’su Keinyte, pandemi kısıtlamaları yüzünden Baltık pazarından 1 sene boyunca kimsenin Türkiye’ye seyahat edemediğini, 2021’de ise Türkiye’nin çok başarılı bir geri dönüş gerçekleştirdiğini söyledi.  Keinyte: “Türkiye’yi satışa açtığımız andan itibaren çok hızlı bir şekilde artan taleplere tanık olmak bizi çok mutlu etti ve satışlarda anında tüm Baltık pazarında her zamanki gibi 1 numaralı (Toplam kapasitenin %40’ı) yaz destinasyonu oldu. Bu durum işlerin bizim için normale döndüğünün göstergesiydi. Bu sonuç birkaç faktörün kombinasyonu ile belirlendi.

“AKAY TURİZM’İN ROLÜ ÇOK BÜYÜKTÜ”

Öncelikle, Türk devletinin turizm sektöründe aldığı yüksek güvenlikli, sağlıklı ve hijyen sağlayan tedbirler, aşılamada bu sektöre öncelik vermek. Bunları anlayıp, anlatmamızda buradaki partnerimiz Akay Turizm’in de rolü çok büyüktü. 7/24 iletişimdeydik ve bizi her türlü güncellemeden, bilgiden, alınan önlemlerden ve virüsle mücadele için yapılan çalışmalardan haberdar etti. Sonuç olarak hep birlikte misafirlerimize sağlıklı, güvenilir bir tatil sunduk ve onlara tekrar seyahat etmeleri için güven aşıladık. Bugün pozitif şekilde geri dönüş yapan turizm sektörünü görmek çok güzel” diye konuştu.

“BİZ HER ZAMAN EN ÖN CEPHEDEYİZ”

CEO Keinyte sözlerini bitirince organizasyonun gerçekleşmesinde ev sahipliği yapan NG Hotels’e, Nirvana Hotels’e ve Akay Turizm’e çok teşekkür ederek Akay Turizm Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Okudur’u sahneye davet etti. Ethem Okudur ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Dünyanın karşılaştığı bu felakette turizm sektörünün etkilenmesi kaçınılmazdı. Ancak şu an geleceğe umutla bakıyoruz ve bu kötü rüzgarların geride kaldığına inanıyoruz. Akay Turizm, seneye 50. yaşını kutlayacak. Bunun arkasındaki başarının değişen pazar gerçekliklerine çabucak adapte olmak hatta bunların 2 adım ötesinde hareket etmek olduğuna inanıyoruz. Bu sebep ile özellikle şu anki aşırı rekabetçi ve sürekli değişen dünyada biz hiçbir zaman mevcut durum ile yetinmiyoruz. Biz her zaman en ön cephedeyiz. Odak noktamız gelecek ve buna göre evriliyoruz, gelişiyoruz ve aralıksız ilerliyoruz. Bu özelliklerimiz bizi misafirlerimizin gözünde yenilikçi bir incoming profesyoneli ve sektör gözünde de trend belirleyen öncü bir firma yapıyor. Biz çok sıkı çalışıyoruz ve başarımız ortada.

Novatours ve kıdemli acentaları ile gerçekleştirdiğimiz bu gecede sizleri ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Baltık pazarının milli operatörünün satışlarına maksimum desteği vereceğinize inanıyorum. Gerek bu organizasyona ev sahipliği yapan NG Phaselis Bay gerekse bu gala gecesinde bizi bir araya getiren Nirvana Cosmopolitan Hotel’e ve bağlı bulundukları gruba ayrı ayrı teşekkür ederim.”

“KÖTÜ GÜN DOSTU OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA GÖSTERDİ”

Ethem Okudur’un ardından Limak Holding Turizm Grubu Başkanı ve AKTOB Başkan Yardımcısı Kaan Kavaloğlu bir konuşma gerçekleştirdi. 22 yıl  önce Baltık pazarındaki operasyonlarına Novatours ile başladıklarını hatırlatan Kavaloğlu, “Novatours her zaman ve her dönemde bizim yanımızda oldu. Tüm dünya ile aynı anda yaşadığımız pandemi döneminde ise Novatours, Antalya’ya tam destek verdi ve kötü gün dostu olduğunu bir kez daha gösterdi. Pandemi döneminde hayatlarımız üçe ayrıldı; pandemi öncesi, pandemi dönemi ve sonrası. Hepimiz hayatlarımızı buna göre organize ettik. Kötü günleri geride bıraktık. 2022 yılından çok ümitliyiz. Baltık pazarı sayılarımızın pandemi öncesi yıllardaki sayıları yakalayacağını ve daha üzerine çıkacağını ön görüyoruz” şeklinde konuştu.
Kaan Kavaloğlu konuşmasına son verirken Akay Turizm ve Novatours’a her zamanki destekleri için teşekkür etti.

BALTIK PAZARININ LİDERİ

Geceye katılanlar arasında Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) Başkanı Volkan Yorulmaz da yer aldı. Konuşmasına “Baltık pazarının lideri olan operatörlerden Novatours üst yönetimi ile birlikte Litvanya, Letonya ve Estonya ülkelerinde en iyi satış yapan acentelerin sahipleri ve genel müdürlerinin yer aldığı ve Akay Tur’un düzenlediği bu anlamlı gecede bulunmaktan onur duyduğumu öncelikli olarak belirtmek ister ve Ethem Okudur’a davetleri için teşekkür ederim” diyerek başlayan Volkan Yorulmaz “Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürdüğüm KETAV – Kemer Tanıtım Vakfı Üyeleri ve Kemer bölgesi otelcileri adına Baltık pazarının gelişmesi yönünde Antalya özelinde sağladıkları çaba için Novatours yönetimine teşekkürlerimizi bölgem adına sunmaktan mutluluk duyarım. Covid-19 pandemisini yaşadığımız ve Dünya olarak zor bir dönemden geçtiğimiz bu günlerde Baltık pazarı operasyonunda Dünya genelindeki hedef pazarlarınız içerisinde Operasyonunuzun %40’nı oluşturan Türkiye destinasyonu ve özelinde Antalya’ya gösterdiğiniz önem biziler için çok kıymetli… Bu bilgi Novatours’un gelecekte yükselen bir başarıya ulaşacağının habercisi olduğu düşüncesindeyim. 2022 yılının Pandemi etkilerinden uzak sağlık ve barış içerisinde bizleri daha ileri hedeflere ulaştırması dileğiyle” dedi.

“MEMNUNİYET DUYUYORUZ”

Gecede konuşan Kilit Hospitality Group (KHG) Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Kilit de Kilit Grup Antalya’nın gözde bölgelerinden biri olan Lara kıyı bandında, hem yeni nesil bir şehir oteli, hem de lüks bir resort otel kimliği ile öne çıkan yeni tesisi Nirvana Cosmopolitan’da, Baltık pazarının lider ve önde gelen temsilcilerinden Akay Turizm ve iş ortağı Novatours’un Litvanya, Letonya, Estonya ülke üst yönetim kadrosunu ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirtip teşekkürlerini iletti.

“BALTIK PAZARI ALTERNATİF PAZAR OLMAKTAN ÇIKTI”

Tolga Kilit şöyle konuştu: “Nirvana Hotels markasıyla Akdeniz’in ruhunu, Türkiye’nin kültürel ve doğal zenginliklerini, pandemi deneyimi sonrasında daha da önem arz eden sağlıklı yaşam kültürünü ve kişiye özel tasarlanan yeni nesil tatil deneyimlerini öne çıkarmayı amaçladıklarını, bu temel unsurları konsept ve servislerine yansıtan bir marka olarak içinden geçilen bu süreçte Baltık pazarındaki payını her yıl artıran ve 2021 yaz sezonunda toplam kapasitesinin %40’ını Türkiye’ye yönlendiren Novatours’a ve Antalya’da işbirliği yaptığı Akay Turizm’e Nirvana Hotels ve Crystal Hotels markası altındaki tesislere verdiği destekleri için teşekkür ederim. Bu süreçte Baltık pazarının alternatif pazar olmaktan çıktığını, Kilit Grup’un ve bölgedeki diğer tesislerin Novatours’un çabasını takdir ve saygı ile karşılaması gerektiğini, karşılıklı destekler ile güçlü işbirliğinin daha üst seviyeye taşınacağını inanıyoruz.”

Gala, konuşmaların ardından, gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle