Hoşgeldiniz  

‘Putin’li tişört Levent Aydın’ı görevinden etti!

SEMİH KÖKEN | 14 Temmuz 2015 | Antalya Haber, Spor A- A+

Ukrayna fahri konsolusu, aynı zamanda Antalyaspor Asbaşkanı Levent Aydın, Samuel Eto’o’nun imza töreninde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin fotoğrafının bulunduğu tişört giyince fahri konsolosluk görevinden alındı.
Antalyaspor Asbaşkanı ve aynı zamanda Ukrayna fahri konsolusu olan Levent Aydın, Antalyaspor’un transfer ettiği Kamerunlu golcü Samuel Eto’o’nun 7 Temmuz’da Akdeniz Üniversitesi Stadı’nda düzenlenen imza törenine, üzerinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in fotoğrafının bulunduğu tişörtle katıldı. Levent Aydın’ın Putin fotoğraflı ve ‘Nezaket bizim her şeyimiz’ yazılı tişörtüyle imza törenine katılımıyla ilgili haberler, Rusya ve Ukrayna basınında geniş yer aldı.
Ukrayna Dışişleri Bakanı Pavel Klimkin, çıkan haberler üzerine Aydın’ı fahri konsolosluk görevinden aldı. Bakan Klimkin konuyla ilgili basın merkezlerine gönderdiği açıklamada, Levent Aydın’ın çok sayıda Ukraynalı vatandaşa yardımcı olduğunu, ancak konunun prensiplerine aykırı olduğunu söyledi. Klimkin, bu nedenle Levent Aydın’ın fahri konsolosluk görevinin sona erdirilmesi kararı aldığını kaydetti.

RUSYA VE UKRAYNA BASININDA YER ALMIŞTI
Antalya Fahri Konsolosu, Antalyaspor’un yeni transferi Samuel Eto’o için 7 Temmuz’da düzenlenen imza törenine Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in resmi bulunan tişörtle katılmıştı. Putin resimli ve ‘Nezaket bizim her şeyimiz’ yazılı tişört ile ilgili haberler, Rus ve Ukrayna basınında geniş yer bulmuştu.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle