Hoşgeldiniz  

Minikler Mindere Çıktı

Semih Köken | 06 Mart 2016 | Spor A- A+

Minikler Mindere Çıktı

Türkiye Judo Federasyonu tarafından Kemer’de bir otelde düzenlenen organizasyona, Türkiye’nin yanı sıra Almanya, Azerbaycan, İtalya, Belarus, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Gürcistan, İsrail, Kırgızistan, Makedonya, Romanya, Tacikistan ve Ürdün olmak üzere 15 ülkeden 130 bayan ve 190 erkek olmak üzere, toplam 320 sporcu katılıyor.

Minikler Mindere Çıktı

Türkiye Judo Federasyonu tarafından Kemer‘de bir otelde düzenlenen organizasyona,Türkiye‘nin yanı sıra Almanya, Azerbaycan, İtalya, Belarus, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti,Fransa, Gürcistan, İsrail, Kırgızistan, Makedonya, Romanya, Tacikistan ve Ürdün olmak üzere 15 ülkeden 130 bayan ve 190 erkek olmak üzere, toplam 320 sporcu katılıyor.

Organizasyonda Türkiye‘den 68 erkek, 67 bayan olmak üzere toplam 135 sporcu mücadele ediyor. Haziran ayında Finlandiya‘da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’na hazırlık niteliğindeki organizasyonda müsabakalar, bayanlar ve erkekler kategorilerinde yapılıyor.

Türkiye Judo Federasyonu Genel Koordinatörü Yavuz Yolcu, gazetecilere yaptığı açıklamada, federasyon olarak amaçlarının Türk sporcuları haziran ayında Finlandiya‘da yapılacak Avrupa Şampiyonası’na hazırlamak olduğunu söyledi.

Türk sporcuların 2020’deki olimpiyatlarda mücadele edecek milli takımın alt yapısını oluşturacağını ifade eden Yolcu, “8 Mart’ta ümit ve genç milli takım sporcularının katılımı ile 2020’de Tokyo‘da yapılacak Yaz Olimpiyatları’na gidecek aday kadronun tanıtımını yapacağız. Organizasyon çok güzel geçiyor. Sporcularımız da başarılı müsabakalar yapıyor” diye konuştu.

23. Nazım Canca Ümitler Avrupa Kupası, yarın sona erecek.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle