Hoşgeldiniz  

BAŞPEHLİVAN ORHAN OKULU

SEMİH KÖKEN | 04 Mayıs 2015 | Antalya Haber, Spor A- A+

ANTALYA’nın Kumluca İlçesi’nde 16’ncı Tarım ve Seracılık Festivali kapsamında düzenlenen yağlı pehlivan güreşlerinde, Orhan Okulu başpehlivan oldu.

Kumluca Karatepe Stadı’nda yapılan ve 59’u başpehlivan, 934 güreşçinin katıldığı güreşleri, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Menderes Türel, CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, CHP Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, Merkez Valisi Veysel Dalmaz, Kumluca Belediye Başkanı Ak Partili Hüsamettin Çetinkaya ve yaklaşık 12 bin güreş sever izledi.

Güreşler sırasında pehlivanlar zaman zaman sakatlıklar yaşadı. Sakatlanan pehlivanlara saha içinde müdahale edilirken, zaman zaman da pehlivanlar hakemlerin verdiği kararları beğenmeyerek itiraz etti.

FİNALDE OKULU VE ATLI KARŞILAŞTI

Güreşler sabah erken başlamasına rağmen final müsabakası hava kararıncaya kadar sürdü. Finalde, Orhan Okulu ile Fatih Atlı başpehlivanlık mücadelesi verdi. Normal süresi içinde birbirini yenemeyen güreşçiler puanlamaya gitti. Fatih Atlı puanlama güreşlerine bir ihtarla başlarken, puanlama süresinde de pehlivanlar birbirlerine üstünlük sağlayamadı. Altın puan uygulamasında rakibini ters ayakta yakalayan Kumlucalı Orhan Okulu, başpehlivan oldu.

GÜREŞÇİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Başpehlivanlık güreşlerinde ikinci Fatih Atlı olurken, üçüncülüğü Mehmet Yeşilyeşil ve İsmail Balaban paylaştı. Başpehlivan Orhan Okulu ve dereceye giren diğer pehlivanlara, altın kemer ve kupaları Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Merkez Valisi Veysel Dalmaz, Muratpaşa Belediye Başkanı CHP’li Ümit Uysal, Güreş Federasyonu Başkan Yardımcısı Tahir Yılmaz ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.

‘ALTIN KEMERİ ANTALYA’YA GETİRECEĞİM’

Başpehlivan Orhan Okulu, memleketi Kumluca’da başpehlivan olmanın güzel bir duygu olduğunu belirtirken, yağlı güreş sezonuna başpehlivan olarak başlamanın da mutluluğunu yaşadığını kaydetti. Okulu, bu yıl Kırkpınar’da altın kemeri Antalya’ya getirmek için mücadele edeceğini vurguladı.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, bu yılki güreş ağalığının 20’şer bin lirayla 10 işadamı tarafından paylaşıldığını söyledi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle