Hoşgeldiniz  

Antalyaspor Tesislerine Kavuşuyor‏

SEMİH KÖKEN | 25 Mayıs 2015 | Antalya Haber, Spor A- A+

Avrupa’nın En İyi Tesislerinin Temelleri Atılıyor

Büyükşehir Belediyesi’nin Döşemealtı’nda Antalyaspor için yapacağı Avrupa’nın en iyi kamp ve spor tesislerinin temeli atılıyor. İçinde futbol sahalarından futbol okuluna, fizik tedavi merkezinden yarı olimpik yüzme havuzuna kadar bir spor kulübün tüm ihtiyaçlarının yer alacağı tesis 1.5 yıl içinde hizmete açılacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in “En büyük hayalim ve tamamlandığında hayatımda saklayacağım en önemli şereflerden bir tanesi olacak” dediği Antalyaspor kamp ve spor tesislerinin temeli atılıyor. 26 Mayıs Salı günü saat 11.00’de düzenlenecek törenle temeli atılacak tesis Antalyaspor’u dünya kulüpleri seviyesine çıkaracak.

Avrupa’nın en iyisi olacak

Bir spor kompleksinden öte spor akademisi olacak Antalyaspor tesisleri, 18 bin 500 metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 134 bin metrekare alanı kapsayacak. Tesislerin içerisinde 4 futbol sahası, 2 küçük futbol sahası, antrenman sahası, kamp alanlı konaklama tesisleri, konforlu sporcu odaları, bin kişilik tribün, çok amaçlı kapalı spor salonu, tenis kortu, halı saha, Antalyaspor Futbol Okulu, fizyoterapi ve fizik tedavi merkezleri, futbol ve diğer branşlara uygun tam donanımlı fitness salonu, yarı olimpik yüzme havuzu, jakuzi, fizik tedavi havuzu, spa, çok amaçlı toplantı ve konferans salonları, restoranlar ve eğlence merkezleri olacak. Bir spor kulübünün ve bir sporcunun tüm ihtiyaçları düşünülerek planlanan tesisin yanına bir de Antalyaspor Koleji yapılacak. Kolej kaliteli eğitim vermenin yanı sıra geleceğin sporcularını yetiştirecek.

Taraftarlar için servis kaldırılacak

Bir şölen havasında geçecek temel atma törenine gitmek isteyen Antalyaspor taraftarı da unutulmadı.  Antalyaspor’un en önemli günlerinden birine katılmak ve tarihi ana şahitlik etmek isteyen taraftarlar için Cam Piramit yanı AKM önünden Salı günü saat 10.00’da servisler kaldırılacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Döşemealtı ilçesindeki 253 dönümlük alanın Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Antalyaspor’a tahsisi için protokol imzalarken “Bir kez sevgili eşimle evlenirken nikah defterine imza atarken, bir de bugün bu imzayı atarken çok heyecanlandım. Benim için çok önemli bir imza” demişti.Antalyaspor Tesis (2) - Kopya Antalyaspor Tesis (2) Antalyaspor Tesis (3) - Kopya Antalyaspor Tesis (4) - Kopya Antalyaspor Tesis (4) antalyaspor-tesis-proje-2 antalyaspor-tesis-proje-3

 

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle