Hoşgeldiniz  

YÖRÜK ŞENLİĞİ İLE YÖRÜK KÜLTÜRÜNÜ YAŞATACAKLAR

SEMİH KÖKEN | 11 Haziran 2014 | Kemer Güncel, Siyaset A- A+

Kemer Belediyesi destekleri ile Kemer Yörükler Derneği tarafından bu yıl 6. Sı düzenlenecek olan Çukuryayla Yörük Şenlikleri için geri sayım başladı.Yaptıkları duyurular ile bölgede tatil yapan turistlerinde bu şenliğe katılmalarını beklediklerini söyleyen Kemer Yörükler Derneği Başkanı Turhan Arslan, gelen yerli yabancı tüm konuklara bu şenlik ile Yörük Kültürünü yansıtacaklarını da söyledi.

Kemer Belediyesi destekleri ile Kemer Yörükler Derneği tarafından bu yıl 6. Sı düzenlenecek olan Çukuryayla Yörük Şenlikleri için geri sayım başladı. Başkan Turhan Arslan şenlik hakkında bilgiler vermek üzere Kemerli Turizmci İş Adamı Özgür Kurga ve Kemer Mira Otelleri sahibi Özhan Erkal ile bir araya geldi. Şenliğe katkıları için işadamlarına teşekkürlerini sunan Arslan herkesi şenliğe davet ederek, bu yıl yine birbirinden değişik etkinlikle Çukuryayla’da Yörüklerin yaşayışlarını bu etkinlikle yaşatacaklarını söyledi. İki İş Adamı Kurga ve Erkal, kültürleri olan Yörük hayatının yaşatılması ve geleceğe taşınması adına gerçekleştirilen bu tip organizasyonların hayata geçmesi adına yaptıkları çalışmalar için Yörükler Derneği Başkanı Turhan Arslan’a teşekkür ettiler. 

15 Haziran 2014 Pazar Günü saat 10.00 dan itibaren başlayacak şenlikte Hakkı Bulut’un bir konser vereceğini söyleyen Turhan Arslan ayrıca Yörük Göçü, Yörük düğünü ve gelin alma, komedi dans üçlüsü, geleneksel yarışmalar, sipsi şov, yağlı Güreşler, Yörük beyi seçiminin yapılacağını sözlerine ekledi. Arslan ayrıca Çanakkale savaşlarında büyük bir kahramanlık örneği gösteren Seyit Onbaşı’nın o günkü savaş topunu kaldırışı ve savaş döneminden bir kesitin anlatılacağını da sözlerine ekledi. Ayrıca Kemerli Yörükler derneğinin gençleri Tahtalı Dağı’nın başına, 150 metrekarelik Türk bayrağı ile yürüyerek, şenliğin olduğu alana bayrağı indirecekler. Arslan, “Kemer Yörükler Derneği olarak Kemer’in yaylalarından Çukuryayla’da bu yıl 6. sını düzenleyeceğimiz Çukuryayla Yörük Şenliğimize herkesi davet ediyoruz.” dedi. Yaptıkları duyurular ile bölgede tatil yapan turistlerinde bu şenliğe katılmalarını beklediklerini söyleyen Arslan, gelen yerli yabancı tüm konuklara bu şenlik ile Yörük Kültürünü yansıtacaklarını da söyledi2halil indirrrr

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle