Hoşgeldiniz  

Yoğun turizm diplomasisi başlıyor… 3 bakan Rusya yollarında

Deniz Porsuk | 02 Mayıs 2021 | Kemer Güncel, Siyaset A- A+

Yoğun turizm diplomasisi başlıyor… 3 bakan Rusya yollarında

Yoğun turizm diplomasisi başlıyor… 3 bakan Rusya yollarında

Rusya’nın Türkiye’ye uçuşları askıya almasının ardından Ankara, Moskova’ya turizm çıkarması yapmaya hazırlanıyor. Yoğun turizm diplomasisi başlatacak olan hükümet, Rusya’ya üç bakanını gönderecek.

Yoğun turizm diplomasisi başlıyor… 3 bakan Rusya yollarında

Önceki gün başlayan ve 17 Mayıs’ta sona erecek olan tam kapanma sürecinin ardından Türkiye genelinde koronavirüs vaka sayılarında düşüş beklenirken, turizm sezonu için de geri sayım başladı.

 

Bu kapsamda yabancı turistin Türkiye’ye çekilmesi için çalışmalar hızlandırılıyor. Türkiye’ye en fazla turist gönderen ülke olan Rusya ile yoğun bir ‘turizm diplomasisi’ başlatılacak.

 

ÜÇ BAKANDAN MOSKOVA’YA TURİZM ÇIKARMASI

 

Rusya’nın Türkiye’ye uçuşları askıya almasının ardından Ankara, Moskova’ya turizm çıkarması yapmayı planlıyor. Dışişleri Bakanı Mevlût Çavuşoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy bu ay (mayıs) Moskova’yı ziyaret edecek.

 

Rus muhatapları ile görüşecek olan üç bakan, yaz aylarında Rusya-Türkiye arasında arasındaki uçuşların yeniden başlatılması için girişimlerde bulunacak.

 

ÇAVUŞOĞLU, ALMANYA MODELİ ÖNERECEK

 

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Türkiye’nin yaklaşık üç hafta kapanmaya girdiğini ve bunun sonucunda vaka sayılarında önemli bir düşüşün yaşanacağına işaret edecek. Türkiye Gazetesi’nde yer alan habere göre, Rusya’dan Türkiye’ye uçuşların yeniden başlaması konusunu Rus mevkidaşı Sergei Lavrov ile değerlendirecek.

 

Geçtiğimiz yıl Almanya ile yapılan turizm modelini, mevkidaşına sunacak. Antalya, Muğla, İzmir, Aydın gibi Rus turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği tatil bölgelerin seyahat uyarısından muaf tutulması önerisini dile getirecek.

 

KOCA, 4 İLİN DETAYLI VAKA TABLOSUNU PAYLAŞACAK

 

Sağlık Bakanı Koca da Türkiye genelinde aşılanma oranı ve ‘tam kapanmayla’ Türkiye genelinde ortaya çıkacak vaka tablosunu Rus muhatapları ile paylaşacak.

 

Bakan Koca ayrıca Antalya, Aydın, Muğla ve İzmir gibi turizm destinasyonlarındaki Covid-19 vaka durumun detaylarını ifade edecek. Koca’nın gündeminde Sputnik V aşısı konusundaki iş birliği de olacak.

 

ERSOY, TEDBİRLERİ ANLATACAK

 

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy ise Rus muhataplarına hava limanlarından otellere, konaklama tesislerinden, tur ve transfer araçlarına kadar turizm sektöründe alınan Covid-19 tedbirleri hakkında sunum yapacak.

 

Bu kapsamda geçtiğimiz yıl başlatılan Güvenli Turizm Sertifikası konusunda Rus yetkililere bilgi verecek. Konaklama, yeme-içme tesisleri, tur ve transfer araçları, kongre ve sanat tesisleri, temalı parklar, mekanik hatlar ve deniz turizmindeki üst düzeye çıkarılan sağlık ve hijyen tedbirlerini anlatacak

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle