Hoşgeldiniz  

Ünal Aysal’ın Annesi Toprağa Verildi

SEMİH KÖKEN | 08 Haziran 2015 | Antalya Haber, Kemer Güncel A- A+

Geçtiğimiz cuma günü hayatını kaybeden Galatasaray’ın eski başkanlarından işadamı Ünal Aysal’ın annesi Muazzez Aysal, Antalya’nın Kemer ilçesinde toprağa verildi.Ünal Aysal'ın Annesi Kemer'de Toprağa Verildi

95 yaşındayken hayatını kaybeden Muazzez Aysal’ın cenazesi, Kemer merkezindeki Huzur Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından İlçe Mezarlığı’nda bulunan aile kabristanında, eşi Albay Fazlı Aysal’ın kabri yanında dualarla toprağa verildi. Muazzez Aysal’ın cenaze namazına Galatasaray’ın başkanı Dursun Özbek, yönetim kurulu üyesi Ali Yüce, Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Belçika Ekonomi ve Ticaret Ataşesi Sabih Akay, Antalya Vali Yardımcısı, Kemer kaymakam vekili Halil Serdar Cevheroğlu, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Kemer İlçe Garnizon komutanı Yüzbaşı Yasin Berçin, Kemer Emniyet Müdürü Muhittin Ergen, Antalya Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ruhi Beşiktaş, Iğdır eski Valisi Halil Ulusoy ile vatandaşlar katıldı.

Göynük Mahallesi’nde bu yıl ilk mezunlarını veren Ünay Aysal Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencilerinden bir grup da hayırsever Ünal Aysal’ın acısını paylaşmak üzere hazır bulundu.

“ANNEMİN VASİYETİ HUZUREVİYDİ”gtm_ygby4gz8ns9os3f5lh5ndd9dd8cest74yko

Kemer’de uzun yıllardır turizm yatırımları bulunan Ünal Aysal, o zamanlar evli olduğu Ahu Aysal adına yaptırdığı kendi adını taşıyan Anadolu Öğretmen Lisesi’nin yanında, annesinin vasiyeti üzerine bir de huzurevi yaptıracağını ve bu huzurevine annesi Muazzez Aysal ismini vereceğini söyledi.

ANNESİNİN ŞİİRİNİ HENÜZ YAZMADI

Ünal Aysal, merhum babasının mezartaşında bulunan şiirin kendisine ait olduğunu hatırlatarak, “Anneniz için şiir yazdınız mı?” şeklindeki soruya, “Babamın da, yeğenimin de mezar taşlarındaki şiirler bana ait. Tabi ki annem için de yazacağım” diye yanıtladı.

ÖZBEK: “ANNEMİZE SON GÖREV”

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ise yakından tanıdığı Muazzez Aysal için son görevlerini yapmaya geldiklerini belirterek, “Muazzez anneye son görevimizi yapmaya geldik. Kendisini çok yakinen tanıyordum. Ünal ağabeyin de annesi olması hasebiyle, çok kıymetli bir hanımefendiydi. Vefat etti, kendisine rahmet diliyorum. Kederli ailesine de sabır diliyorum. Allah rahmet eylesin” diye konuştu.

SARIGÜL: “ÇOK DEĞERLİ EVLAT YETİŞTİRDİ”

Merhume Muazzez Aysal’ın Türkiye için çok önemli bir isim olan Ünal Aysal’ı yetiştirdiğini söyleyen Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül da, “Böylesine değerli evlatlar yetiştiren bir anne hakkın rahmetine kavuştu. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun” dedi.

Ünal Aysal’ın yakın dostu ve Belçika Ekonomi ve Ticaret Ataşesi Sabih Akay da, Galatasaray Lisesi’nde başlayan 50 yıllık dostlukları sebebiyle bir aile gibi olduklarını belirterek, “Annem kadar sevdiğim bir kişiydi ama tabii ki bu hayatın gerçekleri, alışmamız gerekiyor. Burada olduğum için tabii ki hüzünlüyüm, aynı zamanda mutluyum tabutuna dokunabildiğim için” diye konuştu. –

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle