Hoşgeldiniz  

Turizm destek paketi‏

SEMİH KÖKEN | 09 Şubat 2015 | Antalya Haber, Kemer Güncel A- A+

Hükümetin açıkladığı turizm destek paketinin çok olumlu bir adım olduğunu belirtmeliyiz. Destek paketine onay veren başta Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, Kültür ve Turizm Bakanımız Ömer Çelik, Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu. AKP Antalya Milletvekilimiz Sadık Badak ve emeği geçen bakanlık yetkililerimize Kemer turizmcileri adına teşekkür ederim. Turizm sektörünün ortak hareketine yetkililerin duyarsız kalmaması sonucu ortaya çıkan bu tablo sevindiricidir.

Müjdesi verilen paketin, içeriğinin sektöre duyurulması ve anlatılması yaklaşan sezon öncesi azami önem arz etmektedir. Rusya hükümti ile yapıalcak, pasaportsuz turist girişine olanak sağlayacak bir uygulama turizmcinin , 2015 yılında cansuyu olacaktır. Hükümetimiz turizmde yapmış olduğu desteği sadece acentalar düzeyinde sınırlı tutmamalıdır. Sektörde destekte açıklanan ülkelerden gelen misafirleri ağırlayan turizm bölgelerinde bulunan otellere de 2015 sezonu için destek sağlanmalı.Hükemet vergi, sgk ve benzeri uygulamalarda 2015 yılı için otelciye destek olmayı gündemine almalıdır.

Acentacısından , otelcisine, ürün tedarikçisinden, bankacılık sektörüne kadar herkesin aynı geminin içinde olduğu unutmamalı ve krizin yükünü paylaşmalıdır.

Özel sektör bankalarımız bugüne kadar otelcilik sektörüne destek oldular, biz bu desteği 2015 yılında da aynı samimiyetle görmek isteriz.

Geçmişten bugüne, birçok kriz görmüş olan turizm sektörü; inanıyorum ki, hükümetimizin zamanında alacağı önlemlerle , 2015’ide en az zararla tamamlayacaktır.ketob

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle