Hoşgeldiniz  

TAMİNCEDEN ANTALYA YA DESTEK

SEMİH KÖKEN | 22 Aralık 2014 | Kemer Güncel, Siyaset A- A+

RİXOS Oteller Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, Antalya’da Cumhuriyet Meydanı, Kalekapısı ve Belediye İşhanı bölgesinde yılbaşına yönelik süslemelere başlandığını söyledi.

Antalya’nın turizm bölgesi Belek’te bulunan Belek Turizm Yatırımcıları Birliği’nin (BETUYAB) 3 semavi dinin ibadethanesinin bulunduğu Dinler Bahçesi’ndeki yönetim ofisinde gerçekleşen ‘G 20 Hazırlık Toplantısı’na katılan Rixos Oteller Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, zirvenin Antalya’da düzenlenecek olmasının Antalya markasının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdiğini söyledi.

Antalya’nın ev sahipliği yaptığı organizasyon arttıkça, daha şık ve güzel bir şehir oldukça o kadar fazla insanın Antalya’ya geleceğini belirten Tamince, “Ben tartışma başlatmak için konuşmamıştım geçen hafta. Benim amacım bu kadar turist alan şehri her yönüyle daha iyi süsleyelim çağrısı yapmaktı” dedi.

Bunun sadece belediyelerden talep edilemeyeceğini işadamları olarak, turizm yatırımları sahiplerinin de buna destek vermesi gerektiğine dikkat çekmek istediğini aktaran Fettah Tamince, şunları söyledi:

“Sadece yılbaşı değil, Ramazan ve Kurban bayramlarında da bunu yapalım. Milyonlarca insan buraya geliyor. Her türlü bayramı şehirde bayram havasına çevirelim ki bu şehri daha cazip hale getirelim. Bu şehre insanlar daha fazla ilgi duysun. Öyle büyük organizasyonlar öyle zıt şeyler yapalım ki, dünya basınının dikkatini çekelim. Bu şehir yüzbinlerce yatağı olan bir şehir. Dünyada benzeri çok az olan bir şehir. Anlatmak istediğim buydu.”

Antalya’da kendisinin üstlendiği yılbaşı süslemelerinin başladığını belirten turizmci işadamı Tamince, “Biz de başladık başka arkadaşlar da başladı. Yılbaşına doğru bu şehirde daha fazla hissetmiş olacağız” dedi.

Bu sürecin hep birlikte geliştirilerek devam etmesi gerektiğini belirten Tamince, “Bu aslında bir özeleştiriydi. Hep beraber sahip çıkalım sitemiydi” değerlendirmesini yaptı.

Tamince toplantı öncesi ve sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’le samimi sohbetine ilişkin de “Menderes bey benim değer verdiğim bir başkan ve arkadaşım. Yıllara dayanan bir tanışıklığımız var. Konuştuğumuz elbette çok konu olabiliyor. ‘Antalya’nın daha fazla tanıtımını daha iyi nasıl yapabiliriz’ diye konuştuk. O da beni ‘Şehri daha iyi süslüyor muyuz’ diye motive etti. Üstüme düşeni yaptım. Belediyeler de otelciler de yapıyor” diye konuştu.

TAMİNCE’NİN KONUŞMASIYLA BAŞLADI

Rixos Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, iki hafta önce Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği’nin toplantısında yaptığı konuşmada, yeni yıla ilişkin şehirde hiçbir süsleme yapılmadığına dair eleştiride bulunmuş, bunun üzerine Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, turizmcilere sponsor olmaları çağrısında bulunmuştu. Bu gelişme sonrasında Türel’i telefonla arayan Tamince, kentin en işlek 3 noktasının yılbaşı için aydınlatılması ve süslenmesini üstlendiğini bildirmişti.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle