Hoşgeldiniz  

Böcek ve Çavuşoğlu’nun arasına ‘Alevler’ girdi

Semih Köken | 02 Ağustos 2021 | Siyaset A- A+

Böcek ve Çavuşoğlu’nun arasına ‘Alevler’ girdi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in, “Yanıyor insanlar” sitemine ‘Ata dostum’ dediği Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan büyük tepki geldi; ‘Muhittin Bey’e hiç yakışmadı’

Yangının başladığı 28 Temmuz’dan bu yana Manavgat’ta çalışmalara katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, alevlerin sardığı Gündoğmuş ilçesine geçti. Yangının ilçe merkezine yaklaşması üzerine 2 bin 100 nüfuslu Gündoğmuş’un tahliye edilmesine karar verildiğini belirten Başkan Böcek, yardım çağrısı yaptı.

Böcek, “Efendim Gündoğmuş’tayız. Şu anda arka tarafta gördüğünüz gibi yangın şehre indi. Ne olur buraya uçak gönderin, helikopter gönderin. Bütün yetkililere sesleniyorum. Yanıyor insanlar” dedi.

Bu görüntünün sosyal medyada yayınlanmasının ardından ilk tepki Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan geldi.

Bakan Çavuşoğlu, Böcek’in bu sözleri üzerine şunları söyledi:

“Şu anda da şehrin çok yakınında değil yangın. 9 helikopter burada çalışıyor. Yangın tepede olduğu için uçaklar o noktaya yanaşamıyor. Arkadaşlarımız buradan Isparta’ya da destek veriyor. Elbette Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Muhittin Böcek de bizimle birlikte çalışıyor. Sürekli telefonla da görüşüyoruz. Başkan Böcek’in şehre ilgi göstermesi doğal. Ancak gelip buraya ‘İnsanlar yanıyor. Uçak helikopter gönderin’ demesi ve panik yaratması doğru değil. Muhittin Bey’e hiç yakışmadı bu söylemler. Genel başkanına ve o partiden milletvekillerine yakışır ama kendisini tanıdığım için ona yakıştıramadım.”

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle