Hoşgeldiniz  

Bakan Ersoy, AKP’li Başkanı RÜŞVET ALMAKLA SUÇLADI!

SEMİH KÖKEN | 05 Mayıs 2020 | Siyaset A- A+

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Antalya Valisi Karaloğlu, AKP milletvekilleri, AKP belediye başkanları, AKP, MHP il ve ilçe başkanları, kurum müdürleri, banka müdürleriyle birlikte telekonferans yaptı. Serik Belediye Başkanı Aputkan toplantıda halk plajlarının belediye yetkisinde kalması konusunda ısrar edince Bakan Ersoy’un sert tepkisiyle karşılaştı. Ersoy, “Otellerden rüşvet alıyorsun” diye suçlamada bulununca AKP’li Belediye Başkanı Aputkan toplantıyı terk etti. Aputkan’ın partiden istifa etmesi bekleniyor.

Bakan Ersoy, AKP’li Başkanı  RÜŞVET ALMAKLA SUÇLADI!

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Antalya’nın Serik ilçesinde Kadriye ve Belek halk plajlarını otellere tahsis etmesiyle ilgili tepkiler devam ederken, bugün bakanlarla yapılan toplantıda beklenmedik olay yaşandı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile birlikte Ankara’dan telekonferans yöntemiyle Antalya’nın yöneticileriyle toplantı yaptı.

KİMLER VARDI?

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, AKP milletvekillerinin tamamı, AKP İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, AKP ilçe başkanları, AKP’li tüm belediye başkanları, MHP İl Başkanı Hilmi Durgun, MHP İlçe Başkanları, tüm kurumların il müdürleri ve banka müdürleri toplantıya katıldı. Toplantıda AKP’li Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, Bakan Ersoy’a halk plajlarının belediyede kalması için ısrar etti.

TOPLANTIDAN AYRILDI

Bakan Ersoy, Aputkan’a “Aynı uygulamayı Çeşme ve Bodrum’da da yapıyorum, hiç sorun çıkmıyor. Serik’te neden sorun çıkıyor?” diye sordu. Plajların halka kalması konusunda ısrar eden Aputkan’a bu kez Bakan Ersoy, “Belediye çalışanların sürekli Ankara’ya gelip bakanlık çalışanlarımızdan taleplerde bulunuyor. Biz bu vatan için çalışıyoruz ama siz öyle değil. Belediye yöneticileriniz aracılığıyla otellerden rüşvet almayı bırakın. Rüşvet alıyorsunuz!” diye konuşunca Aputkan, telekonferans sistemiyle yapılan toplantıdan ayrıldı. Sert geçen olaylı toplantı sonrası AKP’li Serik Belediye Başkanı Enver Aptukan’ın partisinden istifa etmesi bekleniyor.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle