Hoşgeldiniz  

PAŞA ”Bu zaferin Mimarları sizlersiniz”

SEMİH KÖKEN | 09 Nisan 2014 | Kemer Güncel, Siyaset A- A+

”Bu zaferin Mimarları sizlersiniz”

Kemer Belediye Başkanlığına yeniden seçilen Mustafa Gül, Belediye meydanında toplanan 500 kişiye  karşı bir teşekkür konuşması yaparak; “Bu zaferin mimarı sizlersiniz” dedi.

Başkan Gül yaptığı konuşmada; Bize gönül veren tüm partili kardeşlerime, bizi gönülden destekleyen Kemerlilere teşekkür ediyorum. Canı gönülden çalışan, Daire Müdürlerime İşçilerimize, memurlarımıza, bizim önümüzde kapalı kapı bırakmayan sizlere teşekkür ediyorum. İnşallah, beş yıl içerisinde Kemer’i öyle bir değiştireceğiz ki,  dağıtığımız kitapçıklardaki bütün projelerimizi hayata geçirip Kemer’i yeniden yaratacağız. Dedi

Kemer Belediyesi önünde yapılan törene, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Başkan Yardımcısı Kemal Yüksel, Kemer belediyesine yeni seçilen MHP Belediye Meclis üyeleri, Kemer Belediyesi Daire müdürleri, Belediye çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Mustafa Gül’ün yeniden Başkan seçilmesi ile Akrabaları ve dostları 11 Koç 5 dana keserek hayırlı olsun dileklerinde bulundular. Ayrıca Başkan Mustafa Gül ve Meclis üyeleri adına 2 metre eninde bir yaş pasta kesilerek bu mutlu günü birlikte kutladılar.

KEMER’İ YENİDEN YARATACAĞIZ

Açılış konuşmasında Başkan Mustafa Gül; Bize gönül veren tüm partili kardeşlerime, bizi gönülden destekleyen Kemerlilere teşekkür ediyorum. Canı gönülden çalışan İşçilerimizi, memurlarımıza, bizim önümüzde kapalı kapı bırakmayan sizlere teşekkür ediyorum. İnşallah, beş yıl içerisinde Kemer’i öyle bir değiştireceğiz ki,  dağıtığımız kitapçıklardaki bütün projelerimizi hayata geçirip Kemer’i yeniden yaratacağız. Evet benim üçüncü dönemim, Sayın Başbakanımız tabiriyle ustalık dönemi. Bu ustalık döneminde bizim de tecrübemizle, yeni ekibimle birlikte onlarında benim gibi yeni bir heyecan içerisinde olduğunu biliyorum. Bu ekibin içinde daha önce Belediye hizmetlerinde bulunmuş ve Başkanlık yapmış tecrübeli bir kadromuz var. Bu kadronun yanında da kuvvetli bir Belediye Personelimiz var. Hepsi bir tecrübe hepsi bir kıvılcım üzerinde ve Kemer için sevdalı olan Belediye Daire müdürlerim, dünden bu yana toplantı içerisindeyiz, bölgemizdeki bize yeni katılan belediyelerin hizmetlerini nasıl verir diye toplantı üstüne toplantı yapıyoruz.

GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ DESTEK HİZMT OLARAK SİZLERE GERİ DÖNECEK

Mazbatayı almadan önce bölgemizde belediyemizin yapmış olduğu çalışmalarla halkımızın takdiri kazanmaya devam ediyoruz. Tabi ki bunlar hiçbir şey değil diyen Başkan Gül; dağıtmış olduğumuz kitapçıkların içerisindeki bütün projeleri yapacağız ve yapmak zorundayız. Yapmadığımız zaman Kemer’in hiçbir yere gelme şansı yoktur. Onun için yeni bir Kemer Belediye anlayışı yeni bir hizmet anlayışı, Kemer’i düşünen bir belediye ve çalışan bir belediye bunu sizlerin 30 Mart’ta göstermiş olduğunuz desteklerinizle sizlere hizmet olarak geriye göndereceğiz. Tabi belediyenin çevresi genişledi diyen Başkan Gül; bir ucu Beldibi bir ucu Çıralı çevresi çok genişleyen bir Belediye oldu. Bunun yanında da yeni çıkan Büyükşehir yasası ile çöp fabrikası da Kemer belediyesinin oldu.

BİZ SİZLERİN KARŞISINDA YALAN SÖYLEMEDİK O ZAT YALAN SÖYLEMEYE DEVAM EDİYOR

Tabi biz iki yıl boyunca Değerli Necati Başkan ve değerli Ahmet Can ve İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Bilici ve ben 4 kişi artık GATAB kapanacak onun için GATAB’ın faaliyetlerini düzgün bir şekle getirilim, Antalya’ya da teslim ederken de anlımız ak borcumuz yok diye bir uğraş vermek zorunda kaldık. Ama herkes çıktı GATAB kapanmayacak dedi. Ama Pazartesi günü Sayın Yusuf Üras ASAT başkanı oldum diye ortalıklarda dolaşıyordu. Şimdi Cumartesi ve Pazar Günü Meclisten yeni bir tüzük yeni bir yasa da çıkmadı. Ama her zaman doğru insanı doğru yola götürür. Biz aile terbiyesi olarak yalan söylemedik, ama o zat bir yalan makinesi gibi ortalıkta dolaştı. Size müjdeler olsun çöp fabrikası bize verildi. Ama içi boşaltıldı, hiçbir şey bırakılmadan ama neden, bizi zor duruma sokmak için ortalıktaki çöpler toplanmadı. Bunlar bu işte başarısız olur diye bunları yaptılar ve 3-4 gündür bir çaba içercesine girdiler. Buraya bakan komisyonlar bu işi bizim üzerimize yıkmaya çalıştılar. Ama bende o kadar tecrübeli ve çalışkan daire müdürlerim var ki, hemen bunu sezdiler dün sabah acil toplantı yaptık. Ama bizim toplantımızın ardında yaklaşık 2 saat sonra bu felaket bizim karşımıza çıktı. Artık çöp fabrikası çöp fabrikasında çöpleri imha etmekte Kemer belediyesinin görevleri arasına girmiştir. Biz 2 yıl önce ne demiştik “Çöp fabrikası Kemer Belediyesine ama içme suyu, kanalizasyon arıtma ASAT’a gidecek diye.

30 MİLYON BORÇ 55 MİLYON BÜTÇE ORTADA YOK

Tespit edilen borç 30 Milyon eski rakamla (30 Trilyon)  yani GATAB’ın 55 milyon bütçe bitmiş, Turizm Bakanlığından gelen para bitmiş v 30 milyon borç. Bunu yanlış rakam vermek istemiyorum ama bunun 4 milyon lirasını size ve Kemer Belediyesine bırakmışlar. Bunu Kemer belediyesi ödeyecek. Büyük Şehir Belediye 10 milyon ASAT ise 18 Milyon GATAB’ın borcunu ödeyecektir. Yani seçimlerde sağda solda dağıtılan paraları tekrar sizlerin vergi olarak yatırmış olduğunuz paralardan biz ödemeye çalışacağız. İşte onun için siyasete ahlak gelsin diyoruz diyen Başkan Mustafa Gül; biz her meydana çıktığımızda ahlakla insanlarla ahlaksız insanları ayıralım dedik ve ayırmayı da başardık. Siz bunların ahlaksızca harcadıkları paraları ödemek zorunda mısınız? Ama artık Kemer halkı öyle güzel bir seçim yaptı ki o insanları o zihniyetleri oyları ile saf dışı etti. Ama bunun yanında da Sayın Yusuf beye çok büyük teşekkürüm var; Etrafımda dolaşan biraz pislik vardı, ben bunlardan nasıl kurtulurum diye çaba sarf ederken, kimseyi kırmadan incitmeden ayırmayı düşünürken Yusuf Bey bana yardım etti ve onları yanına aldı. Yusuf beye bir kez daha teşekkür ediyorum, dedi

10247442_731420886898171_1561954448259328061_nSEÇİLMİŞ SEÇİLMEMİŞ TÜM EKİBİMİZLE BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ

Artık kimsenin eleştireceği kimsenin bir şey söyleyeceği kimse yok aramızda. Bakın şu ekibe hepsi pırıl pırıl diyen Başkan Gül; bizde yedeği seçilmiş seçilmemiş yok hepsi bizimle birlikte görev yapacak. Madem çıktılar sizlerin önüne geldiler sizlerden oy istediler “biz hizmet etmek istiyoruz” dediler bizde 9 meclis üyesi arkadaşımız seçildi 9 çalışacak diğerleri yatacak diye bir şey yok, hepsi birlikte çalışacak ve çalışmaya devam edeceklerdir. Hizmet Kemer için hizmet olacaktır. Artık bu yeni dönemde önümüze bakıp sizlere layık olmaya çalışacağız, biz evlerde ve meydanlarda ne söylediysek onları anlatmaya çalışacağız. Bunun en önemlisi bizim görünmeyen arkadaşlarımız ve kahramanlarım var. Onlarda çıktılar dolaştılar bizim için oy istediler. Benim herkesten ricam şu diye sözlerine devam eden Başkan Gül; iş bitti işimizi bitirdik demeyeceğiz. Kime ne söz verdiyseniz, kime ne yapacağınızın sözünü verdiyseniz birlikte yerine getireceğiz. Ya seçimi aldık artık kim ne yaparsa yapsın derseniz bizim dürüstlüğümüz, saygınlığımız Kemer Belediyesinin saygınlığı ortadan kalkar.

BİZ SİZLERİN SEÇMİŞ OLDUĞU MAAŞLI BİRER İŞÇİYİZ

bu-zaferin-mimarlari-sizlersinizBiz Kemer Belediyesini şurada görmüş olduğunuz arkadaşlar bize makam vererek bizim maaşımızı vererek seçmiş olduğunuz bir işçiyiz. Biz geçmiş dönemlerde bunun farkında olaraktan görev yaptık bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Kime ne söz verdiyseniz gelin Meclis üyelerimizle gelin daire müdürlerimle paylaşın ve Kemer Belediyesinin güvenirliğini her zaman olduğu gibi yeniden koruyalım. Biz dünyanın gözde turizm bölgelerinden biri olaraktan geriye düştük hedeflerimizde yeniden ileriye gitmeye devam edeceğiz. O projelerin hepsini Kemerimize yaptığımız zaman inananın bütün Dünyanın gözünü Kemer’e çekeceğiz. Büyüyen ve gelişen bütçemizle bunu hep birlikte başaracağız. Çöp konusuna da değinen başkan Gül; bir iki gün çöp konusunda sıkıntılarımız olacak ama bunu tecrübeli Kemer Belediyesi en kıssa zamanda çözecektir. Bütün kamyonlarımızı bütün personelimizi alıp çöp toplamaya başlayacağız. Ama nasıl çöp toplanır Kemer ve bütün dünya ya da göstereceğiz. Olsun Çöp fabrikasının 4 milyon borcu var “o da sizin sadakanız olsun”  sadakanızı biz aslan gibi öderiz. Dedi

Başkan Mustafa Gül’ün konuşmasının ardından koçlar kesildi ve Başkan Mustafa Gül ve ekibi için hazırlanan yaş pastayı birlikte keserek hayırlı olsun dileklerinde bulundular.734501_731420796898180_1831867359612148871_n 971278_731420823564844_1339639335452822958_n 10153145_731426423564284_2813602182735668048_n

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle