Hoşgeldiniz  

Sonunda Kavşak Yapılıyor

SEMİH KÖKEN | 17 Kasım 2014 | Kemer Güncel A- A+

İlçeye yeni atanan Antalya Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü Kahraman Üraz, 95 milyon TL’ye malolacak yeni düzenlemelerin bölge turizmini de olumlu etkileyeceğini söyledi.

İLÇEYE MÜJDELİ HABER

Antalya-Muğla arasındaki D-400 Karayolu üzerinde bulunan ve sık sık kazalara sahne olan Kemer-2 ve Kemer-3 kavşaklarıyla, Alacasu Koyu yanındaki virajı devre dışı bırakacak olan Phaselis Tüneli ve kazaların meydana geldiği bir başka nokta olan Yarıkpınar mevkisindeki yolun duble yol olarak tamamlanmasıyla ilgili ihalenin sonuçlanması, vatandaşlara rahat bir nefes aldırdı.

TOPLAM 95 MİLYONLUK YATIRIM

Turizm Bölgesi olan Kemer’de gerek ulaşımda zaman kayıplarına, gerek kazalarla can ve mal kaybına neden olan sorunlu noktalara çözüm getirecek projeyle ilgili ihale, geçen günlerde tamamlandı. Özaltın İnşaat’ın kazandığı ihaleye göre toplam 95 milyon muhammen bedelle 750 günde tamamlanması planlanan projeye, Kemer-2 kavşağından başlanacak.

KEMER-2 VE KEMER-3 SEZONA YETİŞECEK

Şehir içi ve şehirlerarası trafiğin kesiştiği Kemer 2 Kavşağı’nda yapılacak Köprülü kavşak, hem Antalya-Kumluca istikametindeki hem de Kemer Merkeziyle Aslanbucak Mahallesi arasındaki trafiği transit hale getirirken, yollardan birbirine geçişler de yan yol vasıtasıyla sağlanacak. Kemer-3 kavşağında yapılacak kavşak da işleyiş olarak aynı özelliklere sahip olacak.

PHASELİS TÜNELİ ONAY BEKLİYOR

İhalesi yapılan Phaselis Tüneli’nin projesi de Milli Parklar’dan onay bekliyor. Çamyuva-3 girişinden sonra Alacasu Koyu yanından sola kıvrılarak yokuş yukarı tırmanılan yol, tünelin tamamlanmasıyla hem kısalacak, hem kaza riskli bölge devre dışı kalmış olacak.

YARIKPINAR DA RAHATLAYACAK

Özaltın İnşaat yetkililerinden alınan bilgiye göre, D-400 Karayolu’nun Tekirova-Beycik arasındaki Yarıkpınar Köpeksolutan mevkisindeki 4 Km.’lik bölümün duble yol haline getirilmesi de ihale edildi. Bu bölge çok sayıda can ve mal kaybına yol açan kazaya sahne olmuştu.

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle