Hoşgeldiniz  

Kemerde ki HDP Binasına Saldırı Düzenlendi.

Semih Köken | 24 Temmuz 2015 | Kemer Güncel, Siyaset A- A+

Kemer’de HDP İlçe Teşkilatı binasındaki parti tabelası tahrip edilirken, bina önündeki Türk bayrağının üzerine “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” notu iliştirildi.

Antalya'da HDP Binasına Saldırı Düzenlendi

Antalya‘nın Kemer ilçesinde HDP İlçe Teşkilatı binasındaki parti tabelası tahrip edilirken, balkonu asılan Türk bayrağının üzerine “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” notu iliştirildi. Olayı kınayan HDP İlçe Başkanı Dursun Satıcı, kendilerinin Türk bayrağıyla hiçbir sorunları olmadığını belirterek, “Bunu yapanların yürekleri yetiyorsa gitsin, o tecavüz ordusuna karşı savaşsın” dedi.

“ŞEHİTLER ÖLMEZ, VATAN BÖLÜNMEZ” NOTU

Edinilen bilgiye göre, dün gece Yeni Mahalle Derviş Eroğlu Dörtyol Bulvarı 61 numaralı binanın ikinci katında bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kemer İlçe Teşkilatı binasının balkonuna çıkan kişi ya da kişiler, balkona bağlı parti flamalarını, partinin tabelasını tahrip ederken, balkonun tavanına astıkları Türk bayrağının üzerine de oluklu mukavva parçasına “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” yazıp iliştirdi.

EKİPLER DELİL TOPLADI

HDP Kemer İlçe Başkanı Dursun Satıcı, sabah saatlerinde bir partilinin telefonla parti tabelasının yırtıldığını söylemesi üzerine binaya gelerek durumu görünce polisi aradı. Parti binasına gelen Kemer Emniyet Müdürlüğü Asayiş ve Olay Yeri İnceleme ekipleri, gerekli incelemeyi yaparak delil topladı.

Kemer Emniyet Müdürü Muhittin Ergen de parti binasına gelerek çalışmaları yerinde incelemelerde bulundu ve İlçe Başkanı Dursun Satıcı’ya geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

DAHA ÖNCE DE CAMLARI KIRILDI

Daha önce de camlarının kırıldığını hatırlatan HDP Kemer İlçe Başkanı Dursun Satıcı, parti binasına girmeden balkona çıkıldığını belirterek, “Ben buradan o yüreksiz insanlara şunu demek isterim. Bizim Türk bayrağı ile herhangi bir sorunumuz yok. Ben isterim ki o bayrağı oraya asacağına götürsünler o tecavüz ordusuna, insanları katledenlerle o cephede gidip savaşsınlar. Eğer bu yürek varsa bunlar eğer insanlarsa, bizim Türk Bayrağı ile hiçbir sorunumuz yok. Ben isterim ki, bunlar insan emeğini savunsunlar, insanın değerini yüceltsinler. Bizim anlayışımız budur” diye konuştu. Kemer‘deki yerel seçim sürecinde de bazı olaylar yaşandığı ileri süren Dursun Satıcı, bunları yönlendirenleri teşhir edeceklerini söyledi. Satıcı, “Buradaki sorumluluk özellikle Kemer Kaymakamlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma yetkilileri, sorumluluk bunlarındır. Kemer ufacık bir yer, kim ne adım atsa herkesin haberi oluyor. Bu işin peşini bırakmayacağız. BizKemer‘de insan değerini, insan emeğinin yüceltilmesi konusunda hiç geri adım atmayacağız” diye konuştu.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle