Hoşgeldiniz  

Kemer sahilinde, ‘siyah kuğu’ görüntülendi

SEMİH KÖKEN | 08 Haziran 2020 | Kemer Güncel, Siyaset A- A+

Kemer sahilinde, ‘siyah kuğu’ görüntülendi

OTEL SAHİBİ DENİZDE NESLİ TÜKENEN KUĞUYU GÖRÜNTÜLEDİ.

L’Oceanica Beach Resort Hotel’in sahibi Mustafa Kılıç, denizde yüzen siyah kuğu görüntüledi. Kılıç, Türkiye’de ender görülen ve nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan siyah kuğuyu cep telefonuyla videoya aldı. Bir süre yüzen siyah kuğu, daha sonra uçarak gözden kayboldu.

 

Kemer’de normalleşme süreciyle birlikte kapılarını açmak için sertifika hazırlıkları yapan L’Oceanica Beach Resort Hotel’in sahibi Mustafa Kılıç, denizde yüzen siyah kuğu görüntüledi. Kılıç, Türkiye’de ender görülen ve nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan siyah kuğuyu cep telefonuyla videoya aldı. Bir süre yüzen siyah kuğu, daha sonra uçarak gözden kayboldu.

‘ÇOK HOŞUMUZA GİTTİ….

‘Mustafa Kılıç,   yaptığı açıklamada, “Turizm sektörü sertifika çalışmalarını yaparken, sahilde arkadaşlarımızla bir baktık ki, sağ tarafımızdan kuğu geliyor. Enteresan bir şey siyah. Hemen videoya aldık. Videoya alırken yavaş yavaş geldi, kuzeybatı istikametine doğru uçtu. Epey yüzdü ama daha sonra uçarak, kayboldu gözlerden. Çok hoşumuza gitti. Artık sahillerimiz o kadar temiz ki kuğular gelip, yüzüyor. Dostlarımızı da bekliyoruz, buyurun gelin, kuğularla birlikte yüzmek istiyorsanız sizleri de buraya bekliyoruz” dedi.

‘TABİAT CANLANIYOR’..

Daha sonra kuğuyla ilgili araştırma yaptığını anlatan Kılıç, “Anavatanı Yeni Zelanda ve Avusturalya’ymış. Yeni Zelanda’da yanlış avlanmadan dolayı nesli tükenmeye başlamış. Korumaya almışlar. Korumadan sonra tekrar üremeye başlamışlar. Avrupa‘da, 1600’lü yıllarda ilk defa görünmüş. Tabiat canlanıyor” diye konuştu.’

 

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle