Hoşgeldiniz  

İtfaiye personeline yangına dayanıklı donanım

Semih Köken | 09 Mart 2016 | Kemer Güncel A- A+

İtfaiye personeline yangına dayanıklı donanım

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nın yangına dayanıklı kıyafet dağıtımı kapsamında Kemer’de görev yapan itfaiye personeline yangına dayanıklı donanımları teslim edildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nın itfaiye personeline yangına dayanıklı kıyafet dağıtımı kapsamında, Kemer İtfaiye Grup Amirliği’nde görevli 27 personel de yangına dayanıklı donanımlarını teslim aldı. Kıyafet, çizme, eldiven, flaşör, başlık ve kasktan oluşan donanımlar, Büyükşehir Belediyesi Kemer Koordinatörü Kahraman Üraz, İtfaiye Daire Başkanı Ahmet Kısa ve İtfaiye Müdahale Şube Müdürü Hidayet Yıldırım’ın katıldığı törenle verildi.

Büyükşehir Belediyesi Kemer Koordinatörü Kahraman Üraz, itfaiye personelinin can güvenliğinin önemine işaret etti.

İtfaiye Daire Başkanı Ahmet Kısa da “Can ve mal kurtarmaya giderken aslında en önemli şey kendi personelimizin can emniyeti. O nedenle bu kişisel koruyucu donanımlara çok önem veriyoruz. Antalya genelinde 42 istasyonda 600’e yakın personelimiz var. Bu personelin tamamını bu kişisel donanımlarla donatma hedefimiz var. Bu nedenle başındaki miğferden yanmaz flaşör ve aleve dayanıklı kıyafetler, çizme ve eldivenler beraber, kişisel donanımın parçası hepsi. Tüm itfaiyeci arkadaşlarımızı bu şekilde olaylara müdahale ederken bu donanımlarla müdahale etmesini hedefliyoruz” diye konuştu.

Yangına dayanıklı donanımlarını alan personel deneme amacıyla amirlikteki bir yangına da bu şekilde müdahale etti.itfaiye-personeline-yangina-dayanikli-donanim9753a59171cdc42c6546 itfaiye-personeline-yangina-dayanikli-donanimd3f5a1cca5a090fbdad2

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle