Hoşgeldiniz  

İş Arayanlara Müjde

SEMİH KÖKEN | 10 Eylül 2014 | Antalya Haber, Kemer Güncel, Siyaset A- A+

 

Ülkemizin en büyük sorunlarından olan işsizliğin önüne geçmek için çeşitli projeler üretilirken AK Parti İl Başkanı Av. Mustafa Köse, Antalya’ya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İşkur Genel Müdürlüğü tarafından 1000 personel kontenjanının AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç’in girişimleri ile verildiğini müjdeledi.

 

Her yıl çeşitli illere verilen kontenjanın bu yıl Antalya’ya kazandırdıklarını dile getiren Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Antalya İl Başkanı Av. Mustafa Köse, Antalya’daki işsizlere bir nebze olsun rahat nefes almalarını sağlayacak bir projenin imzadan çıktığını duyurdu.

İŞKUR’un işsizlikle mücadele için çeşitli projeler geliştirdiğini dile getiren İl Başkanı Av. Mustafa Köse, “Kurumun iş arayan kişiler için geçici de olsa çözüm olacak projesi büyük ilgi görüyor. İşkur bu programını Toplum Yararına Çalışma Programları  (TYÇP) olarak adlandırıyor. Bu uygulama iş imkanlarının kısıtlı olduğu, işsizliğin yoğun olduğu dönemlerde, işi olmayan vatandaşların kısa süreli istihdamını sağlamayı hedefliyor. Bu kişilerin işe yerleştirilip eğitimini amaçlayan, doğrudan veya yüklenici eli ile toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesine fırsat veren programlardır. Bu faaliyetler, genellikle ekonomik kriz, özelleştirme, ekonomik yapılanma, doğal afetler ve işsizliğin yoğun olduğu dönemlerde kuruma kayıtlı işsizlerin, çalışma yaşamından uzak kalmamaları, geçim sıkıntısına düşmemelerini için gerçekleştiriliyor. TYÇP’ler, çevre düzenlemesi, otoyol kıyılarının çiçeklendirilmesi, temizlik, kamusal altyapının yenilenmesi, MEB’e bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi, bakım onarım ve temizlik işleri yapılması, restorasyon, ağaçlandırma, park düzenlemeleri, vadi ıslahı, erozyon engelleme çalışmaları konularında görevlendirilmekteler. Bizler de üzerimize düşen görevi yerine getirmek ve Antalya’daki işsizlik sorununa bir nebze olsun çözüm olabilmek amacıyla bir dizi girişimlerde bulunduk. Çok şükür ki girişimlerimiz sonuçsuz kalmadı ve Milli Eğitim bünyesinde çalıştırılmak üzere 1.000 kişilik personel alımı noktasında kontenjan aldık. Bir yandan Antalya’ya yatırımlar için çalışırken diğer yandan da sosyal konulara çözüm bulmak için çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

Hükümetimiz Antalya’ya 12 yılda Antalya’ya 13,9 milyar lira yatırım yapığına dikkat çeken Başkan Mustafa Köse, “2013 yılı sabit fiyatlarıyla Antalya’ya yapılan bazı kamu kurumu yatırımlarına bakıldığında en fazla yatırımın 4,2 milyar lira ile İlbank tarafından yapıldığını görüyoruz. Ulaştırma ve Haberleşme kanalı ile 2,5 milyar lira, eğitime 1,4 milyar lira, sağlığa 459 milyon lira, adalete 205 milyon lira, Orman ve Su İşlerine 1 Milyar lira, Enerji ve Tabi Kaynaklara 614,5 milyon lira, Çevre ve Şehirciliğe 356,7 milyon lira, Toki ile 500 milyon lira, Gıda Tarım ve Hayvancılık ile 488 milyon lira, Aile ve Sosyal Politikalar ile 659,4 milyon lira, Gençlik ve Spor’a 474 milyon lira, Kültür ve Turizme 432,8 milyon lira, Vakıflar ile 4,1 milyon lira, Bilim Sanayi ve Teknoloji’ye 15,4 milyon lira, Kosgeb ile 27,9 milyon lira, Köydes ile 161 milyon lira, Kalkınma Ajansı ile 19,2 Milyon lira ve Üniversitelere de 381,6 Milyon lira yatırım yaptığımız görülmekte” şeklinde konuştu.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle