Hoşgeldiniz  

İnsan kaçakçılığına 11 tutuklama.

Deniz Porsuk | 01 Mart 2021 | Kemer Güncel, Siyaset A- A+

İnsan kaçakçılığına 11 tutuklama.

175 düzensiz göçmeni kaçırmak iddiası ile Hakim karşısına çıkan 11 kişi tutuklandı!

Haber Foto Reşat Aydoğdu.               Antalya’nın Kemer İlçesinde 8 ülke vatandaşı 37’si çocuk 175 düzensiz göçmeni yurtdışına kaçırmaya çalışırken yakalanan 11 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Göçmen kaçakçılığına yönelik yoğun ve koordineli çalışmalarına devam eden Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Antalya İl Jandarma Komutanlığı’nca yürütülen ortak çalışmalar neticesinde, düzensiz göçmenlerin bazı kişiler aracılığıyla İstanbul’dan araçlarla Kemer ilçesine getirileceği, buradan da Çamyuva Mahallesinden deniz yoluyla yurt dışına götürülecekleri bilgisine ulaşıldı. Cumhuriyet Başsavcılığı’nın koordinesinde İl Jandarma ve Kemer İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Çamyuva Mahallesi’nde yapılan ortak operasyonda, branda ile örtülü iki kamyon durduruldu. Kamyonlarda 55 Suriye, 45 Afganistan, 20 Irak, 17 Bangladeş, 16 Filistin, 13 Pakistan, 9 İran ve 1 Mısır uyruklu olmak üzere 37’si çocuk toplam 176 kaçak göçmen ile 11 organizatör yakalanarak gözaltına alındı.

Gözaltına alınan K.S.,M.B., M.Ö.,K.K., B.K., M.A., M.Y., D.Y., E.V., S.İ. ve K.M.A, jandarmadaki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin tamamı sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Düzensiz göçmenlerden 13 tanesi her hangi bir yakını olmaması nedeniyle çocuk esirgeme yurduna yerleştirilirdi. 113 düzensiz göçmen Geri Gönderme merkezlerine gönderilirken 49’u ise il göç idaresi tarafından serbest bırakıl dı.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle