Hoşgeldiniz  

GÜL :BABAMIN YERİNİ YIKARIM BABA: YIKAMAZSIN

SEMİH KÖKEN | 06 Haziran 2014 | Kemer Güncel, Siyaset A- A+

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ün Babası İsmail Hakkı Gül “ Oğlum görevini kötüye kullanıyor.Bu güne kadar neden yıkmamımış.Kamu yararı bunun neresinde “dedi

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün dün toplanan Belediye Meclisi’ne sunduğu karar ilçe gündeminde ilk sıraya oturdu. Gül, babası İsmail Hakkı Gül’e ait olduğu bilinen otel, alan içerisinde yer alan iş hanı ve şu anda Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin geçici olarak bulunduğu binanın yıkımını, meclise taşımasının ardından Kemrede büyük çaplı bir serseniş oluştu. Başkan Gülü görevini kötüye kullanmakla suçlayan çevreler olaya büyük tepki gösterirlerken , Konunun muhatabı konumundaki Mustafa Gül ün İStanbulda yaşayan Babası İsmail Hakkı GÜL telefonda sorularımıza cevaplar verdi.
Hakkı Gül “ Benden istediği alamayınca deliye döndü, burası kemerin kurulduğu yıllardan bu yana var asıl amaçı kent meydanı felan yapmak değil bu senenin sonunda tapusu bende olan ve Oğlum Mustafa Gül kiraya verdiğim Orient Otelin Kira sözleşmesi doluyor ve çıkması gerekiyor.Benden bunu uzatmamı istedi bende uzatmadım.Şimdi görevini kötüye kullanarak menfaat ve çıkar elde etmeye çalışıyor.Bakın Turizm sezonunun başladı zamanda kepçe kürek işçileri kiracım olan dükkanların önüne dikerek kiracilarimi tehdit ediyor.Onlara baskı yapıyor. Babamı inka edin yoksa yıkarım diyor” dedi.
Bilindiği gibi Kemerin Mhp li Belediye Başkanı Mustafa Gül Seçimlerden önce La luna isimli dükkanın önünü yıkmış ve daha sonra kiracıları kendisiyle antlaşmaya zorlamıştı.
Bundan dolayı Başkan Gül hakkında dava açtıklarını kaydeden İsmail Hakkı Gül “madem kent meydanı yapaçaktın geçtiğimiz beş yıl içinde niye yapmadın sormazlarmı adama , buranın neresi kent meydanı olur .Bu düpe düz santajdır.Bunun için kendisini Göreve kötüye kullanmaktan dolayı savcılığa şikayet ettik.” dedi.

 

 

BABAMIN YERİNİ YIKARIM

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün dün toplanan Belediye Meclisi’ne sunduğu karar ilçe gündeminde ilk sıraya oturdu. Gül, babası İsmail Hakkı Gül’e ait olduğu bilinen otel, alan içerisinde yer alan iş hanı ve şu anda Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin geçici olarak bulunduğu binanın yıkımını, meclise taşıdı. Başkan Gül, “İleride bize kalacak olan mal ve mülkü ben istemiyorum. Kardeşlerimle de görüştüm. Ben hizmet için buraları yıkacağım. Günübirlik alana çevirip, kamulaştıracağım. Herkesin parasını ödeyeceğiz” dedi.

Göynük Hizmet Binası’nda yapılan ve meclis üyelerinden Mustafa Bilici’nin katılmadığı Kemer Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün doğum günü kutlamasıyla başladı. Başkan Gül, kendisi için hazırlanan yaş pastayı keserek, meclis üyelerine teşekkür etti.
Açılış konuşmasını yapan Başkan Gül; büyükşehir belediyesine katılım sürecini en iyi takip eden ve hazırlıklı olan ilçenin Kemer Belediyesi olduğuna değinerek şunları söyledi: “Ocak 2013’te Belediyeler Yasası kararı, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Cumhurbaşkanımızdan geçtikten sonra Kemer Belediyesi olarak biz, seçim sürecine kadar tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Belediye başkanlığını da aldıktan sonra, nasıl bir çalışmanın bizi beklediğini, Kemer Belediyesi olarak neler yapabileceğimizi, belediyemizin gelirlerini inceledik ve yazışmalarla bunları takip ettik. Daire müdürlerimizle birlikte iyi bir çalışma içerisinde bunu başardık. Kendilerini, sizlerin huzurunda kutluyorum. Şu anda Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne birleştikten sonra kendi bütçesini yapıp, müracaat edebilen tek belediyedir. Artık Kemer Belediyesi, Antalya büyükşehir Belediyesi’ni takip edebilen güçlü bir belediyedir.”
Açılış ve yoklamanın ardından, bir önceki toplantıda alınan kararlara ait karar özetlerini okundu. Daha sonra gündemdeki maddelere geçildi. Yeni ihdas edilen Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne ödenek aktarılması konusunun görüşülmesi, oy çokluğu ile kabul edildi. Gündemin 4. Maddesi’nde yer alan; belediye sınırları içerisindeki, yeşil alanların bakım işi hizmet alımı işlemleri, 2014 (Ekim Kasım ve Aralık) yıllını kapsayacak şekilde, 15 ay olarak oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin 5. Maddesi’nde belediye sınırları içerisindeki çöp toplama ve temizlik işi hizmet alımı işlerinin 39 ay olarak belirlenmesi, oy çokluğu ile kabul edildi.
Gündemin 6. Maddesinde Kemer’den Yayla köylerine otobüs ücretlerinin 3 TL olarak belirlenmesi, oy birliği kabul edildi.
7 Madde’de ise ilçede görev yapan taksi kooperatiflerinin talebi ile kaçak taşımacılık yapan otel içerisindeki Rent A Car denetimleri için zabıta ekiplerine yetki verilmesi oy birliği kabul edildi.
Gündemin 8. Maddesi’nde yer alan, Kemer Belediyesi’nde daha önce sözleşmeli personel olarak çalışan Meltem Karasu’nun talebinin görüşülmesi oy birliği kabul edildi. Karasu’nun göreve başlaması ve maaşının belirlenmesi de oy birliği kabul edildi.
Gündemin 9. Maddesi’nde yer alan; Kemer Merkez Mahallesi’ndeki belediyeye ait alanın düzenlenmesi konusu komisyona sevk edildi. Alan içerisinde yer alan Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün babası İsmail Hakkı Gül’e ait otel, Kemer Sürücü Kursu’nun bulunduğu iş hanı ve Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin geçici olarak bulunduğu binanın yıkılıp yerine meydan yapılacağı kaydedildi. Maddede “Kemer Merkez Mahallesi’nde bulunan; belediyemize ait, 85 ada 18-19 parseller ile birlikte, 85 ada 17 ve 71 ada 16 parseli de kapsayacak şekilde, Kent Meydanı düzenlenmesi yapılması konusu meclisimize gelmiştir” denildi.
Belediye Başkanı Mustafa Gül de konuyla ilgili gazetemize şu açıklamaları yaptı: “İçerisinde, babamın oteli ve iş hanı da var. Artık Kemer’e bir ‘Kent Merkezi’ lazım. Dedemin de bildiğiniz gibi Kemer’e geçmişte birçok emeği var. Mesela; Kemer’deki eski Jandarma Komutanlığı’nın kullandığı bina, onun eseri. Kemer’de birçok eseri var. Böyle bir yere kent merkezi yapıp, dedemin ismini vermek istiyorum. İleride bize kalacak olan mal ve mülkü ben istemiyorum. Kardeşlerimle de görüştüm. Ben hizmet için buraları yıkacağım. Günübirlik alana çevirip, kamulaştıracağım. Herkesin parasını ödeyeceğiz. Almak isteyen alır, almak istemeyen yani; meydana katkı sağlamak isteyene de vermeyiz. İhtiyaç olduğu taktirde böyle çalışmaları başka bölgelerde de yapabiliriz.”

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle