Hoşgeldiniz  

Çıralı’da Korkutan Orman Yangını!

Semih Köken | 27 Haziran 2021 | Kemer Güncel, Siyaset A- A+

Çıralı’da Korkutan Orman Yangını!
Çıralı Milli Parkı’nda orman yangını çıktı.
Orman Bölge Müdürlüğü, itfaiye ekiplerine alevlerle mücadelede, Çıralı halkı ve tatilciler de yardım ediyor.
Çıralı Milli Parkı’nda bugün saat 17.00 sıralarında yüksek gerilim hatlarından kaynaklanan yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen alevler tatilcileri korkuttu. Orman Bölge Müdürlüğü ve itfaiye ekipleri hemen yanan bölgeye müdahale etti. Yangın söndürme helikopteri ulaşılması zor alanlara su bıraktı. Alevler söndürülse de soğutma çalışmaları halen sürüyor. Yetkililer çalışmaların sabaha kadar süreceğini bildirdi.
Geçmiş Olsun!
Bu Yaz Dileğimiz Ormanlarımız Yanmasın!
Orman yangınlarının bilinçli ve bilinçsiz insan hatasından kaynaklandığı tespit edildiği görülmektedir veya duyulmaktadır.
Orman yangınları yıldırım düşmesi, elektrik hatlarının birbirine değmesi, sıcaklıkların aşırı derecede yükselmesi gibi doğal olaylardan kaynaklandığı gibi kimi zaman da insanların attıkları sigara izmaritleri ya da bilinçsizce yaktıkları ateşler neden olmaktadır. Türkiye’de ormanlarımızın geleceğini tehlikeye sokan en önemli etkenlerden birisi orman yangınlarıdır. Ülkemizin Akdeniz kuşağında olması, iş sağlığı ve güvenliğine aykırı insan hataları sebebiyle orman yangınlarına maruz kalmaktadır.
Ormanlarımız için bizler ve kurumlar tedbiri elden bırakmamalı ve daha bilinçli olmalıyız!
LÜTFEN ORMANLARIMIZI KORUYALIM!
Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle