Semih Köken | 29 Mart 2015 | Kemer Güncel, Siyaset A- A+
Antalya Cumhuriyet Halk Partisi ön seçim sonuçları açıklanmaya başlandı..
ANTALYA BAYKAL’A İLK SIRAYI VERMEDİ
Önseçimin önemli merkezlerinden Antalya’da ise eski Genel Başkan Deniz Baykal’ın ilk sırayı alamaması dikkat çekti. Üçüncü sıranın genel merkez kontenjanına ayrıldığı Antalya’da Doktor Nefi Kaya birinci oldu. Baykal ikincilik için eski İl Başkanı Devrim Kök ve Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Mustafa Akaydın ile yarıştı. Partinin eski Genel Sekreter ve Genel Başkan Yardımcılarından “Ağbi” lakaplı Adnan Keskin de Denizli’de hezimete uğradı, yedi kişilik milletvekili listesine giremedi.
Döşemealtı- Muratpaşa – Serik – Konyaaltı – Kepez – Aksu – Kaş -Kemer- Gündoğmuş – Finike – Manavgat ve Kumluca dahil toplam 12 İlçenin sonuçlarına göre milletvekili adaylarının sıralaması aşağıdaki gibi oluştu:
1 NİYAZİ NEFİ KARA 8168
2 MUSTAFA AKAYDIN 6564
3 DENİZ BAYKAL 6310
4 DEVRİM KÖK 6224
5 FİGEN ÇALIKUŞU 5193
6 SULTAN YEĞEN 4722
7 DENİZ FİLİZ 4407
8 RAFET ZEYBEK 4364
9 NUSRET BAYAR 4364
10 SEVİNDİK GİZLİ 4086
11 İBRAHİM KESER 4025
12 MURAT BULAT 3742
13 GÜRKUT ACAR 3711
FİNİKE
1- NUSRET BAYAR – 329
2- NEFİ KARA – 288
3- MUSTAFA AKAYDIN – 247
4- DEVRİM KÖK – 159
5- DENİZ BAYKAL – 158
KEMER
1- NİYAZİ NEFİ KARA – 233
2- SULTAN YEĞEN – 207
3- MURAT BULAT – 202
4- MUSTAFA AKAYDIN – 192
5- ZAFER MENEKŞE – 195
6- RAFET ZEYBEK – 167
7- FİGEN ÇALIKUŞU – 152
ALANYA
1- MURAT ÖZÇELİK – 725
2- NEFİ KARA – 703
3- MUSTAFA AKAYDIN – 668
4- DENİZ BAYKAL – 576
GAZİPAŞA
1- ALİ KIZILATEŞ – 668
2- DENİZ BAYKAL – 522
3- MURAT ÖZÇELİK – 506
4- CEM BURAK ÖZGENÇ – 500
DÖŞEMEALTI
1- DENİZ BAYKAL – 198
2- HALUK YALÇIN – 181
3- MUSTAFA AKAYDIN – 176
4- ÖMER MELLİ – 167
5- NUSRET BAYAR – 165
6- FİGEN ÇALIKUŞU – 164
7- NESİ KARA – 157
8- İBRAHİM KESER – 152
9- CAVİT ARI – 149
KONYAALTI
1- NEFİ KARA – 978
2- MUSTAFA AKAYDIN – 943
3- DENİZ FİLİZ – 853
4- SULTAN YEĞEN – 708
5- DEVRİM KÖK – 680
6- İBRAHİM KESER – 674
7- DENİZ BAYKAL – 652
8- FİGEN ÇALIKUŞU – 600
9- GÜRGUT ACAR – 588
10- RAFET ZEYBEK – 534
11- SEVİNDİK GİZLİ – 524
12- MURAT BULAT – 508
13 – VURAL SAVAŞ – 500
MURATPAŞA
1- NEFİ KARA – 2165
2- MUSTAFA AKAYDIN – 1968
3- DEVRİM KÖK – 1894
4- SULTAN YEĞEN – 1940
5- FİGEN ÇALIKUŞU – 1617
6- DENİZ FİLİZ – 1540
7- İBRAHİM KESER – 1500
8- DENİZ BAYKAL – 1500
9- ERCAN ERKAN – 1430
10- GÜRGUT ACAR – 1285
AYRINTILAR GELECEK……
DİĞER İL SONUÇLARI
1- Aylin Nazlıaka
2- Necati Yılmaz
3- Ali Haydar Hakverdi
4- Hikmet Tepe
5- Emre Doğan
SİNOP
1- Barış Karadeniz
2- Mustafa Acun
ERZİNCAN
1. Erdoğan Özyalçın
2. Yalçın Tanrıverdi
3. Muharrem Işık
YOZGAT
İZMİR 1. BÖLGE
Resmi olmayan ilk sonuçlara göre İzmir 1. Bölge’de Musa Çam’ı çok yakın bir farkla Tacettin Bayır takip ediyor.
OSMANİYE
1- Nihat Çerçi 3098
2- Murat Çolak 1907
3- Serpil Düzgü 1892
4- Hatice Erdur 1554
ORDU
1- Seyit Torun
2- Mustafa Adıgüzel
3- İdris Yıldız
4- İsa Yazıcı
SİVAS
1- Ali Akyıldız
2- Haydar Gölbaşı
3- Ulaş Karasu
4- Malik Ejder Özdemir
5- Bülent Renda Deniz
MANİSA
Özgür Özel
Mazlum Nurlu
Yıldız Biçer
Mustafa Başgülşen
KONYA
1- Hüsnü Bozkurt
2- Turgay Bilge
3- Ali Cömert
4- Mehmet Ali Ünal
KIRIKKALE
1- Murat Çakırca: 820
2- Ziya Kavluk: 591
3- Hacı Arap Karadurmuş : 494
AMASYA
1- Mustafa Tuncer – 2875 oy
2- Ramis Topal – 2772 oy (Mevcut milletvekili
3- Devrim Ersoy – 2336 oy
4- Ali Özdemiroğlu – 1903 oy