Hoşgeldiniz  

Cankurtaranlar yarıştı

SEMİH KÖKEN | 30 Mayıs 2015 | Kemer Güncel, Siyaset A- A+

Kemer Turistik Otelciler Birliği (KETOB) tarafından organize edilen 4’üncü Cankurtaran Yarışması Kemer Ayışığı koyunda bulunan Dakapo Beach’de 30 cankurtaranın katılımı düzenlendi.

Kemer Turistik Otelciler Birliği (KETOB) tarafından organize edilen ve Kemer Belediyesi ile TURÇEV tarafından desteklenen yarışmanın ana sponsorluğunu Çamlıca Gazozları tarafından yapıldı. KETOB’a üye bir çok otelden 30’a yakın cankurtaranın katılığı yarışmalar, ilk parkurda yüzerek denizde boğulmak üzere olan arkadaşlarını kurtardılar. İlk yarışta 16 kişi elendi ve yarı finale 14 kişi çıktı.

İkinci etapta ise 7’şerli guruplar halinde 100 metre koşarak denizde 150 metre yüzdüler ve bayrağı alan ilk 6 kişilik yarı final gurubu belli oldu.

Son yarışmada ise 6 yarı finalist sahilden dubalara ve oradan da finish çizgisine kadar yüzdüler yaklaşık olarak 200 metre civarında olan son parkurun galibi ise Alva Donna Otel Kemer’in cankurtaranı 42 yaşındaki Nazım Yılmaz oldu. İkinciliği Club Med Palmiye Tatil köyünden Abdullah Bulut ve üçüncülüğü ise Barut Lara’dan İbrahim Baysal kazandı.

Kazanan yarışmacılara ödüllerini Kemer Kaymakam Vekili Halil Serdar Cevheroğlu, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Yüksel, İlçe Jandarma Komutanı Yasin Berçin ve İlçe Emniyet Müdürü Muhittin Ergen tarafından verildi.

Yarışmacılara ağırlığınca gazozun yanı sıra, birinciye tam altın ikinciye yarım ve üçüncüye çeyrek altın verilirken sponsor firmalar tarafından ise cankurtaran malzemeleri hediye edildi.

Ödül töreninde konuşan Kemer Kaymakam Vekili Halil Serdar Cevheroğlu, Kemer’in doğası kadar denizinin de çok önemli olduğu ve bölgemize gelen milyonlarca turistin can güvenliğinin denizde burada yarışan kişilere emanet olduğunu belirtti ve yapılan organizasyondan dolayı tüm katılımcılara ve KETOB’a teşekkür etti.

Ödül töreninin ardından yapılan organizasyon ile ilgili olarak değerlendirmeler yapan KETOB Başkanı Tayyar Gül; “KETOB olarak ilkini 2011 yılında gerçekleştirdiğimiz cankurtaran yarışmalarının bu yıl 4’üncüsünü düzenledik. Amacımız Kemer Turistik Otelciler birliği olarak ülke genelinde cankurtaran mesleğinin önemini daha iyi algılanmasını sağlamak, ülke genelinde farkındalık yaratmak ve bu mesleğin önemini, tüm otel yöneticilerimize, turizmcilerimize daha iyi anlatabilmek. Bu konuda ciddi anlamda yol kat ettiğimize inanıyorum. Bu yarışmanın düzenlenmesinde bizlere sponsor olan firmalara ayrıca teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yarışmanın birincisi olan Nazım Yılmaz yaptığı açıklamada; “Hergün düzenli olarak Kemer-Kiriş arasındaki dağ yolunu koşuyordum ve düzenli olarak yüzüyordum. Bunun karşılığını da yarışmada almış oldum. Katılan tüm arkadaşlarıma ve Alva Donna Otel yönetimimize beni yalnız bırakmadıkları ve bana verdikleri desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Otel yönetimi ise yarışmayı kazanan Nazım Yılmaz’a hediyelerinin daha önce söz verdikleri gibi terfi olacağını belirttiler.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle