Hoşgeldiniz  

Antalyaspor’da Gencer yeniden başkan

Semih Köken | 12 Ağustos 2015 | Kemer Güncel, Siyaset A- A+

Spor Toto Süper Lig’in yeni ekibi Antalyaspor’un olağanüstü genel kurulunda yeniden başkanlığa seçilen Gültekin Gencer, “En az transfer yapan kulübüz. İki tane daha transfer yapacağız, ikisi de yolda. Biri Delgado” dedi.
Antalyaspor Olağanüstü Genel Kurulu, Antalya Kültür Merkezi Perge Salonu’nda yapıldı. Genel kurulda divan başkanlığını Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Hasan Subaşı yaptı. Antalyaspor Vakfı Başkanı Ali Yılmaz, seçimde oy kullanmayacaklarını açıkladı. Tek liste halinde gerçekleştirilen seçimde başkanlığını Gültekin Gencer’in üstlendiği yönetim, oy çokluğuyla kabul edildi. Antalyaspor’da üç yıllığına yeniden başkanlığa seçilen Gültekin Gencer’in yönetim kurulunda Mehmet Yüksel, Levent Aydın, Salman Aksal, Hasan Ali Ceylan, Hamza Balcı, Okan Alanyalı, Hakan Saatçioğlu, Emin Gülmez, Cumhur Arıcı, Mustafa Şahingöz, Ali İhsan Sav, Kamer Uğurluel, Emin Özgür Kasapoğlu, Nejdet Alacan, Ali Özgür Karagöz, Hakan Ketenci, Mustafa Vicir, İrfan Erdoğan yer aldı.
ETO’O BEREKETİ
Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer, seçim sonrası konuşmasında Eto’o transferinde maliyet eleştirilerine tepki gösterdi. Eto’o’nun maliyeti ile Fenerbahçe’nin Robin Van Persie transferini karşılaştıran Gencer, “Eto’o transferinden dolayı 300 bin liralık kamp maliyetimiz tamamen organizatörler tarafından karşılandı. Hala Eto’o transferini yargılıyoruz. Eto’o’nun Antalya’ya kazandırdığı vizyonu tartışmayacağız. Fenerbahçe Van Persie için 25 milyon Euro verdi. Eto’o’nun parası 3 yıllık toplam 9 milyon Euro. En az yabancı Antalyaspor’da var. Eto’o’nun Sampdoria’dan transferi yapılırken bonservis vermedik. Rizespor Başkanı Metin Kalkavan, son katıldığım kulüpler birliği toplantısında ‘fon oluşturup Eto’o transferiyle Türk futboluna sağladıklarından dolayı Antalyaspor’a katkı sağlamalı’ dedi. Statta 30 tane loca rezervasyonu var” diye konuştu.
‘DELGADO YOLDA’
Gencer, Yusuf Şimşek ile 1.5 milyon liradan 3 yıllık sözleşme imzaladıklarını, benzer sözleşmenin geçmişte ilk teknik direktörlüğünü Antalyaspor’da yapan Mehmet Özdilek’le de gerçekleştirildiğini söyledi. Gencer, menajer Metin Korkmaz’ın büyük transferlerde kulübe yardımcı olduğunu ve kulübün buna para ödemediğini aktardı. Antalyaspor’un transfer çalışmalarını sürdürdüğüne değinen Gencer, “İki tane daha transfer var, ikisi de yolda. Biri Delgado” dedi.
TÜREL, ŞAMPİYON OLMASAYDI KAPANACAKTI
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise yapımı devam eden Antalyaspor Tesisleri’nin 7 Temmuz 2016’da açılışının yapılacağını belirtti. Spor kulüplerinde finans yönetiminin önemine dikkati çeken Türel, yöneticilerin finans yönetimini en iyi şekilde yapmaması halinde öncelikle kendisi tarafından sonra da genel kurulda sorgulanacağının bilincinde olduğunu söyledi. Antalyaspor’un vergi taksitlendirilmesini günü geçmeden ödediğini ve ödemek zorunda olduğunu anlatan Türel, “Eğer bu sene şampiyon olmasaydık muhtemelen Antalyaspor kapanacaktı. Benim adıma sevinç kaynağı, şampiyonluktan öte, Süper Lig’deki Antalyaspor’un önemli bir gelir sahip olmasıdır. Eto’o transferini küçümsediğimden değil ama vergi taksitlerinin ödenmesi Eto’o’nun transferinden daha önemlidir. Eylül ayında ilk maçı yeni yapılan statta oynamanın heyecanı içerisindeyiz. Stadın Büyükşehir’e devredilmesinin ardından işletme maliyetlerini karşılayacak bölümünün belediyede kalması şeklinde Antalyaspor’a devrediyoruz” diye konuştu.
ETO’O’NUN MALİYETİNE TEPKİ
Seçimin ardından Antalyaspor Vakfı Başkanı Ali Yılmaz ise yaşanan gelişmelerden dolayı konuşma yapma gereksinimi hissettiğini ve belki de son kez konuşma yaptığını dile getirdi. Geçmiş dönemde yapılan altyapı ve profesyonel futbol takımındaki oyuncu transferlerini eleştiren Yılmaz, Gencer’e Eto’o ve menajerinin üç yıllık 10 milyon Euro maliyetinin, sponsorları tarafından karşılanacağı yönünde açıklamalarını hatırlattı.
YÖNETİME ELEŞTİRİ
Kamerunlu golcüye ödenen ücreti eleştiren Yılmaz, “Osmanlı’da bir tane fetret devri yaşandı, Antalyaspor’da ikinci yaşanıyor. Tüm transferler Yusuf Şimşek’in de menajeri olan malum kişi tarafından organize edildiği, gelen oyuncularda hep aynı menajerin adının geçtiği, para yerine sözleşme süresini kapsayan senetler veriliyor. Diarra’nın menajeri 1.5 aydır kulüpte dolaşıyor. Bu kişiye Fornezzi’nin de menajerlik izni verildiği doğru mu? Kvesiç isimli oyuncuya 115 bin Euro bonservis ödemişiz. 200 bin Euro da imza parası ödemişiz. Bonservis parası ödenen futbolcuyla imza parası ödendiğini duydunuz mu? Demek ki bir ilke imza atmışız” diye konuştu.
KONGREDE GERGİNLİK
Divan Başkanı Hasan Subaşı, Yılmaz’ı konuşmasını özetlemesi yönünde uyarıda bulundu. Hasan Subaşı’nın mali konuları basın açıklaması ya da iddialarını savcılığa suç duyurusunda bulunarak kamuoyuna paylaşabileceğini belirtmesi üzerine Yılmaz, istendiği takdirde konuşmasını bitirebileceğini söyledi. Kısa süreli gerginliğin ardından Yılmaz konuşmalarına devam etti. Antalyaspor Vakfı’nın seçimlerinin gecikmesinin speküle edildiğini aktaran Yılmaz, Antalyaspor sevdalısı olarak her zaman takımın yanında olacağını vurguladı. (DHA)

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle