Hoşgeldiniz  

Akşam plaket verildi, sabah işyeri yıkıldı

SEMİH KÖKEN | 10 Mart 2015 | Antalya Haber, Kemer Güncel A- A+

Kemer Belediyesi’nin kaçak yapılarla ilgili başlattığı çalışma kapsamında Beldibi’nin ardından Çamyuva Mahallesi’nde de yıkımlar yapıldı. Dün öğle saatlerinde iş makineleriyle bölgeye gelen belediye ekipleri, kaçak yapıların yıkım işlemini yaptı. 5 yıldır işlettiği kafeteryası yıkılan Hüseyin Kibar’ın, Pazar günü Kemer Belediyesi tarafından Grand Haber Otel’de düzenlenen etkinlikte 20 yıl ve üzerinde esnaflık yapması dolayısıyla Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül tarafından teşekkür plaketiyle ödüllendirildiği ortaya çıktı.

 

 

‘RUHSATIM HER ŞEYİM VAR’

Konuya ilişkin konuşan Hüseyin Kibar, 28 yıldır Kemer’de olduğunu ve o dönemden beri turizm ve ticaretle uğraştığını belirtti. 2003 yılından bu yana da Çamyuva Mahallesi’nde esnaflık yaptığını kaydeden Kibar, “Çamyuva’da dükkan açtım. 2003 yılında baraka dükkanlar yıkıldı. Sabit dükkanlara geçtik. İmarlı, iskanlı dükkanlara geçtik. İflas ettim. Kendime bir kafeterya açtım. 5 senedir de bu kafeteryayı işletmekteydim. Ruhsatım her şeyim var, zamanın belde belediyesinden aldım” dedi.

‘AKŞAM PLAKET ALDIM, SABAH DÜKKANIMI YIKTILAR’

Önceki gün akşamki törende 20 yılı aşkın süredir yaptığı esnaflık faaliyetleri dolayısıyla plaketle ödüllendirildiğini vurgulayan Kibar, “20 yıldan fazla hizmet yaptım. Bugün sabah da çalıştırdığım kafeterya kepçelerle yıkıldı. Ben başkana teşekkür ediyorum. Sağolsun, var olsun. 20 yıl sonra en azından bizi hatırladı. Eskiden seçimden seçime hatırlanıyorduk. Ama bu sefer çok iyi hatırladı ve hiç hatırlardan çıkmayacağız, ona teşekkür ediyorum. Akşam konuşmasında ‘Beldibi’ndeki kaçak inşaatları dükkanları yıktım, daha Çamyuva’da, Tekirova’da da yıkacağım dükkanlar var’ dedi ve bu sabah da ilk benim dükkandan başladı. Kimse bize haber vermedi. Ben de sezon başladı diye 30 bin liralık yatırım yaptım. Ne malımı koyacak yerim var, ne de başka dükkan tutacak param var” diye konuştu.

‘KENDİMİ SAVUNACAK GÜCÜM YOK’

Her şeye rağmen Başkan Mustafa Gül’e kırılmadığını kaydeden Kibar, şöyle dedi:

“Eğer turizm daha çok Kemer bölgesine gelecekse andolsun ki Karadeniz’deki 5 katlı evimi de yıkmazsam namerdim. Kepçeyi de kendi göndersin yıkacağım. Ama bilmiyorum benim param kalmadı. Kendimi savunacak gücüm yok. Tanıdığım kimse yok. Gariban diye, yabancı diye bizi burada gelip yıkıyor. Niye yıkmıyor ötekileri? Yan tarafı niye yıkmıyor? Adamın parası varmış gitti yürütmeyi durdurma kararı aldı. Biz alamadık, bizim paramız yok, avukatımız yok. Sağolsunlar, Allah razı olsun. Ben yine de teşekkür ediyorum. Hayırlı sezonlar diliyorum herkese. Merak etmesinler, bu turizm de gelip geçicidir. Zamanında halıcılar, dericiler paraya para demiyordu. Şimdi nerede onlar? Bu otelciler de kalmayacak, dükkan sahipleri de kalmayacak.”

BAŞKAN GÜL; “İKİSİ ÇOK FARKLI, KAÇAK YERLERİ YIKMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

 

Belediye Başkanı Gül ise “Esnaflıkta 20’nci yılını dolduruyor olması birinin kaçak yerinin yıkılmayacağı anlamına gelmiyor. İkisi çok farklı şeyler. Biz bu ödülü verirken hiç kimsenin dükkanının iskanına, ruhsatına bakmadık. Yapılan araştırmalarda 20 yıl ve üzeri çalışanlara bu ödülleri veriyoruz. 30’uncu yılını doldurduğunda gerekirse yine ödül veririz. Kaçak yapılaşmayla bu işin alakası yok. Kaçak yapıları yıkmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle