Hoşgeldiniz  

14. Uluslararası Kemer Sualtı Günleri Sona Erdi

SEMİH KÖKEN | 20 Mayıs 2015 | Kemer Güncel, Siyaset A- A+

Selçuk Üniversitesi ile Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı tarafından düzenlenen 14. Uluslararası Kemer Sualtı Günleri, ödül töreni ile sona erdi.

Selçuk Üniversitesi ile Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı tarafından düzenlenen 14. UluslararasıKemer Sualtı Günleri, ödül töreni ile sona erdi.

Kemer‘de 15 Mayıs’ta başlayan etkinlikte 16 ülke bilim adamlarının katıldığı UNESCODünya Sualtı Arkeolojisi Bilgi Ağı Toplantısı ve Afrika ülkeleri arkeologlarına yönelik sualtı arkeolojisi çalıştayı yapıldı.

Etkinlik kapsamında sualtı fotoğraf ve video yarışması düzenlendi. Tekirova Mahallesi açıklarındaki bölgeye götürülen sualtı fotoğrafçıları, gün boyu en güzel görüntüleri yakalayabilmek için çaba gösterdi. Yarışmacılara sualtı mankenleri Dilara Çetinel ve Selin Beşkardeş modellik yaptı.

Yarışmanın ödül töreni, Kemer‘deki bir otelde gerçekleştirildi.

Yarışma jürisi tarafından yapılan değerlendirmede, sualtı arkeolojisi, sualtı doğa ve sualtı model kategorilerinde dereceye girenlere ödülleri verildi.

Dereceye giren yarışmacılar şunlar:

Ekrem Akurgal Sualtı Arkeoloji Video Yarışması

1. Göksel Yurdakul

2. Dilan Ulusoy

Emre Omur Sualtı Doğa Video Yarışması

1. Göksel Yurdakul

2. Kemal Koç

Sualtı Model Video Yarışması

1. Dilan Ulusoy

2. Göksel Yurdakul

Nurdoğan Özkaya Sualtı Doğa Fotoğraf Yarışması

1. Ivana Orlovic Kranic

2. Janez Kranjc

Jale İnan Sualtı Arkeoloji Fotoğraf Yarışması

1. Ivana Orlovic Kranic

2. Janez Kranjc

Sualtı Model Fotoğraf Yarışması

1. Vladimir Mladenovic

2. Mert Antika

Jüri, bu yıl ayrıca Çevre Ödülü’ne Vladimir Mladenovic’i, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Ödülü’ne Ömer Kıvanç Durak’ı layık gördü.

Bir başka Çevre Ödülü de Shell petrol şirketine verildi. Karadeniz‘de yapacağı petrol boru hattı projesine başlamadan önce deniz dibi araştırmaları yaptırmasından dolayı ödüle layık görülen şirket için hazırlanan plaket, firmanın yetkililerinden Yusuf Yetkiner’e sunuldu.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle