Hoşgeldiniz  

Yamaç praşütçüsü, falezlerde kayalıklara çarpıp yere çakıldı

Semih Köken | 01 Ağustos 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Yamaç praşütçüsü, falezlerde kayalıklara çarpıp yere çakıldı

ANTALYA’da yasak bölgede yamaç paraşütü yapan 38 yaşındaki Bayram Kurt, falezlerde ters rüzgarın etkisiyle kayalıklara çarpıp, çalılık alana düştü. Kolunda kırık olduğu belirlenen Kurt, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.

Olay, bugün öğleden sonra Muratpaşa İlçesi Konyaaltı falezler üzerinde varyantlarda meydana geldi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün talebi üzerine Antalya Valiliği’nin ambulans helikopter, Sahil Güvenlik ve polis helikopterlerinin uçuş güzergahı olduğu gerekçesiyle yasakladığı varyantlar üzerinde yamaç paraşütü yapan Bayram Kurt, bir anda ters rüzgarın etkisiyle metrelerce yükseklikte önce kayalıklara çarptı, ardından yere çakıldı. Çalılık alana düşen Bayram Kurt’u görenler durumu polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Kaza yerine gelen sağlık ekipleri Kurt’u bulunduğu yerden alarak ambulansa taşıdı. Olay yerindeki ilk muayenede kolunda kırık olduğu belirlenen Kurt, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.

Bu arada, çekim yapan gazetecilerin yanına gelen bir kişi, konunun haber yapılmamasını istedi. Gazetecilere olay anı görüntüsünü vermeyi teklif eden kişi, “Ben paraşütçünün tanıdığıyım. Haber yapmayın. Düşme anını cep telefonumla çektim. Ben sonra size düşme görüntüsünü veririm” dedi. Hem haber yapılmasını istemeyen, hem de görüntü vermeyi teklif eden kişi ardından düşen paraşütçünün paraşütünü toplayarak olay yerinden uzaklaştı.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle