Hoşgeldiniz  

Uluslararası dijital kütüphane hizmete girdi

Semih Köken | 06 Haziran 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Uluslararası dijital kütüphane hizmete girdi

ANTALYA’nın ilk uluslararası multimedya kütüphanesi, Büyükşehir Belediyesi ve TSS Group işbirliğinde BİLSEM’de açıldı. Antalyalı öğrenciler dijital kütüphane sayesinde Malaga ve Dresden’deki öğrencilerle proje alışverişinde bulunabilecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Almanya’nın Dresden ve İspanya’nın Malaga Belediyeleri ile işbirliği yaparak uluslararası multimedya kütüphanesi projesine imza attı. TSS Grup Başkanı Manuel Molina ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in çabaları ile Bilim ve Sanat Merkezi’nde (BİLSEM) kurulan dijital kütüphane törenle hizmete girdi. Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle kütüphaneye alınan bilgisayarlar aracılığıyla öğrenciler yaptıkları projeleri Skype üzerinden Malaga ve Dresden’deki öğrencilerle karşılıklı etkileşim içerisinde bulunarak paylaşma fırsatı bulacak.

BİLSEM’deki açılış törenine Büyükşehir Başkan Menderes Türel, İspanya Endülüs Milli Eğitim Bakanı Adelaida de la Calle Martin, Malaga Belediyesi Kültür Müdürü Gemma del Corral Parra, Dresden Belediyesi Başkan Temsilcisi Prof. Dr. Arend Flemming, TSS Grup Başkanı Manuel Molina ile çok sayıda davetli katıldı. Törende konuşan Başkan Türel, çok anlamlı bir işbirliğini başlattıklarını belirterek, “Bu proje ile Malaga, Dresden ve Antalya arasında bilimsel, kültürel değişim ve işbirliğinin temellerini atıyoruz. Bu proje ile öğrencilerimiz arasında iletişim gelişecek, gençlerimiz birbirlerinin kültürünü tanıyacak. Hem öğrencilerin bireysel gelişimlerine katkıda bulunacak hem de şehirlerimiz, ülkelerimiz arasında dostluk ve kardeşlik bağlarını kuvvetlenecektir. Gençlerimiz, insanlarımız arasındaki iletişim; önyargıları yıkacak, birimizi daha iyi tanımamızı, anlamamızı, daha iyi öğrenmemizi sağlayacaktır” diye konuştu.

Bu adımla birlikte Malaga, Dresden ve Antalya’nın kardeş şehir olmaları için bir adım daha atılacağını söyleyen Türel, “Üç güzel şehrimiz, çocuklarımızın kurduğu köprü ile daha güçlü ilişkiler içinde olacaktır. Bu işbirliğiyle, üç güzide şehrimizin ortak projelerde yer almasını sağlamasını temenni ediyorum. Bu projeye, gençlerimizin kuracağı işbirliği ağlarına Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden gelen tüm katkı ve desteği vereceğiz” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle